Viljandi HC ja SK Tapa/N.R Energy pidasid maha põneva lahingu. Foto: Marie-Johanna Kippar/ Eesti Käsipalliliit

Eesti käsipalli meistriliiga kogub tuure – täna proovisid omavahel jõudu Põlva Serviti ja HC Tallinn ning Viljandi HC ja SK Tapa/N.R. Energy.

Esimese paari selgeks favoriidiks oli Serviti, kellel oli enne kohtumist tabelis kirjas juba kaheksa punkti, samal ajal, kui tallinnlased polnud veel oma punktiskoori avanudki. Teises paaris valitses hoopis pingelisem olukord – mulgid läksid mängule vastu nelja punktiga, Tapa meeskonnal oli vastu panna kaks punkti.

Hoogsalt alustanud Tallinn ei suutnud Servitit üllatada

Kohtumine Mesikäpa Hallis algas HC Tallinna meeskonna jaoks üllatuslikul kombel sujuvamalt, kui Keret Kippari pommitas Serviti väravasse kaks väravat. Viiendaks mänguminutiks olid külalised 1:4 ees ning Serviti skoori avas alles neljandal minutil leegionär Arturs Meikšans. Sander Sarapuu kaheväravaline spurt ning Tõnis Kase ja Anatoli Chezlovi väravad aitasid Servitil välja tulla kolmeväravalisest kaotusseisut ja vähendada see vaid ühe punkti peale.

Viigistava värava viskas Alfred Timmo kaks minutit hiljem. Mäng möödus pingsalt tasasena kuni Henri Hiiend 17. minutil kodumeeskonna esimest korda juhtima viis seisuga 9:8. Serviti peatas pealinlaste hoo ning alustas vahemaa kasvatamist, kuniks saavutati lausa kuueväravaline eduseis numbritega 16:10. Poolajaks vähendas HC Tallinn vahe viie punkti peale ning puhkeruumidesse mindi resultaadilt 17:11. Kaheksameheline koosseis tundus pealinlastele saatuslikuks saavat.

Kuigi otsiti usinalt väravavõimalusi ei suutnud Tallinn Servitit üle trumbata. Seetõttu valitses kohtumise teisel poolel Põlva jaoks mugav seitsme-kaheksaväravaline eduseis. Kuus minutit enne mängu lõppu juhtisid nad juba 32:22. Kohtumisele pandi punkt lõppresultaadiga 36:23. Põlva meeskonna ridadest olid resultatiivseimad Mathias Rebane ning Hendrik Varul seitsme väravaga ja Sander Sarapuu kuuega. HC Tallinna eest sai Kalev Kütt kirja kuus, Markus Oliver Mädo, Keret Kippari ja Karmo Harju viis tabamust.

„Enne mängu algust sai kokkulepitud mitmes punktis: korralik häälestus, tempo ja mänguvormi hoidmine. Kohtumise esimesed 15–20 minutit aga näitasid midagi muud. Meil ei toiminud miski. Eksisime visetel ja kaitses oli koostöö olematu. Eriti paistsid silma üks-ühele olukordade kaotamised. Murdepunkt tuli seal 20. minuti juures, kui saime enda mängu korralikult tööle,” võttis mängu kokku Serviti vasakäär Mathias Rebane. „Vajalikud ja tähtsad punktid käes, nüüd suuname mõtted eurosarja peale.”

Koduseinte toest jäi sel korral Viljandil väheks

Õhtupooliku teine matš, kus kohtusid tapakad ja kodus pallivad mulgid, kujunes tõeliseks trilleriks. Väravatearve avas Viljandi HC, kui Kristo Voika saatis N.R Energy väravasse kaks järjestikust viset. Edasi liiguti ühese vahega, kus tempotegijaks osutus Viljandi pool. Kuuendal minutil saavutasid võõrustajad 3:2 eduseisu, kuid väravalisa suudeti juurde tekitada alles neli minutit hiljem. 14. minutil rebis SK Tapa Viljandile järele ja nii oldi viigis.

Kohtumine oli pinev – mäng oli punkt-punktis kinni, kord juhtis SK Tapa, siis haaras ohjad jällegi enda kätte Viljandi meeskond. 25. minutil võitles koduvõiskond end taas juhtpositsioonile seisuga 12:11. Kuigi Tapa oli kärme seisu jälle tasa tegema, siis minut hiljem realiseeris Viljandi oma rünnaku ning kaitses üheväravalist edu kindlameelselt. Seis püsis vankumatult 13:12 kuni 28. minuti lõpusekunditeni, mil Rail Ageni Rasmus Otsa üle mängis. Viljandi pidi leppima poolaja seisuga 13:13.

Teisel poolajal sai esimesena eduseisu maitse suhu Tapa, ent võõrustajameeskond ei lasknud sellel kaua kesta – viljandlased viigistasid ja lisasid omalt poolt veel ühe värava. Mängupilti ähvardas muuta Simon Drõgini punane kaart teise poolaja kaheksandal minutil, kuid sellest hoolimata püsis Viljandi meeskond Tapal sabas. 45. minuti täitudes oli seisuks aga 18:19 ja Tapa hakkas end Viljandi haardest lahti harutama. Külalised suutsid tekitada kolmeväravalise vahemaa. Viis minutit enne lõppu kindlustas edumaad ja viis seisu 27:23 peale. Mulkide viimaste minutite väravalisad taandasid neljase vahe siiski kahe värava peale ja nii pidi Viljandi tunnistama Tapa 26:28 paremust.

Viljandi tabamused jaotusid võrdselt Kristo Voika, Ott Variku ja Andrei Basarabi vahel – kõik kolm viskasid kuus väravat. SK Tapa/N.R. Energy meeskonnast tõusis esile Vahur Oolup 10 väravaga. Rail Ageni toetas seitsme ja Ilja Kosmirak viie tabamusega. „Mäng kestis tervikuna päris punkt-punktis. Mingi hetk saime paari punktiga eest minema ning emotsiooni pealt võtsime ka selle võidu,” sõnas Tapa meeskonna resultatiivseim Vahur Oolup. „Täna aitas meid kõvasti puurilukk Mikola Naum. Teeme nüüd vigade parandused ja suundume hea emotsiooniga uuele mängule vastu.”