HC Tallinn ja mängiv peatreener Risto Lepp versus Tapa võistkond. Foto: Arvi Sirm

Meistriliiga käesoleva mänguvooru lõpetas täna Sõle Spordikeskuses toimunud HC Tallinna ja SK Tapa/N.R Energy vaheline kohtumine.

Mängiva peatreeneriga Tallinn võttis vastu meistrivõistluste 12. kaotuse seisuga 30:37 (11:17). Sellega võitles Tapa end üldtabelis balanssi – nüüdseks on neil kirjas kuus võitu ja kuus kaotust.

Esimesed 15 minutit oli kodumeeskond Tallinn mängu sekkumisega hädas – rünnakud nurjusid kas eos või ei pääsenud pall Tapa väravavahi Mikola Naumi selja taha. 10. minutiks oli seis 5:3 Tapale, kes alustas kohtumist lühikese vahetuspingiga Tallinna vastu malbelt. Kaheminutiline eemaldamine Tapale kinkis Tallinnale viigistamisvõimaluse, ent kui vastaseid lahutas vaid üks värav, lisas Vahur Oolup Tapale kolm väravat ning külaline saavutas mugava neljaväravalise vahemaa. Tapa omandas Tallinna üle täieliku kontrolli ja esimesele poolajale mindi seisult 17:11. Teisel poolajal Tallinn pisenes võimsa Tapa kõrval – Oolupi juhtimisel läks külalismeeskond 40. minutil 12-väravalise eduga juhtima, skooriks 26:14. Viivuks tõid Keret Kippari, Volodymyr Shcherban ja Kalev Kütt Tallinna seisule 21:29, kuid peatselt oli distants taas kahekohaline. Shcherbani tabamustega võitles Tallinn oma kaotusseisu seitsme värava peale – lõppresultaadiks 30:37.

Tapa võistkonnast tegi skoori Vahur Oolup 12 väravaga, Tallinna ridadest Volodymyr Shcherban 10 tabamusega.

„Esimene ja teine poolaeg olid üsna sarnased. Rünnakupoolega võib rahule jääda, kaitset saame kindlasti parandada. Tunneme puudust kaitsetalast Artur Morgensonist,” rääkis Oolup. „Teisel poolajal tuli pikem vahe sisse ning siis saime pingevabalt kohtumise lõpuni mängida.”

Mänguvooru tulemused

01.02 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – Mistra 32:23 (13:10)

01.02 19:00 Viljandi Spordikeskus Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 32:21 (14:11)

05.02 17:00 Sõle Spordikeskus HC Tallinn – SK Tapa/N.R. Energy 30:37 (11:17)