Põlva Coop ja HC Tallinn 2 pakkusid põneva karikamängu, kus minimaalse eduga jäid peale põlvalased. Foto: Helin Potter

Eesti karikavõistlustel käsipallis mängiti kolmapäeva õhtul avamäng viimases kaheksandikfinaalis. Mesikäpa hallis toimunud põnevas heitluses alistas Põlva Coop tulemusega 25:24 (13:10) esiliigakaaslase HC Tallinn 2.

Kaks meeskonda on viimastel aastatel esiliigas haaravaid etendusi pakkunud, mullusel poolelijäänud hooajal tehti ainsas omavahelises mängus 29:29 viik. HC Tallinn 2 saabus Põlvasse ilma kahe pommitajata, sest eemale jäid esiliiga avavoorus kahe peale 16 väravat visanud Tarmo Ulla ja Andreas Kommer.

Noored põlvalased tegutsesid kaitses sarnaselt esindusmeeskond Servitile ehk agressiivselt ning pealinlased jäid algul rünnakul hätta. Kolm viset põrkus tagasi väravaraamidest, ülejäänud peatas Andero Viljus. Coop realiseeris suurepäraselt nii kiirrünnakuid kui ka karistusviskeid ning juhtis kuuendal minutil juba 5:0.

Siis hakkas Tallinna mängumootor tööle, häid tõrjeid tegi postide vahel Margus Vesiallik ning rünnakul leiti joonelt osavalt Kaupo Märjamaa, kelle kolme tabamuse toel jõuti seisuni 6:3. Tasavägine mäng jätkus, kuniks Tallinna eestvedaja Martin Pihlamägi tabas kaks korda järjest ning 25. minutil oli Coopi edu veel vaid 9:8.

Teist poolaega alustati Coopi eduseisul 13:10 ja kaks minutit hiljem tuli Kermo Saksingu viskest 15:10. Uuesti hakkasid külalised lähemale tulema ning kui võimsasse viskehoogu sattus rahvusmeeskonnaski mänginud Kristjan Järv, visates kolm järjestikust väravat, sai Tallinn 45. minutil esmakordselt juhtima – 18:17.

Kiirelt vastasid Saksing ja Joonas Vassiljev ning Coop oli ees 20:18. Tallinn 2 jätkas võitlust ja ekskoondislased olid väravamaitse suhu saanud. Jorma Käsper viis 56. minutil pealinlased ette 23:22 ja Janis Selge sada sekundit enne lõppu 24:23.

16-aastane Vassiljev tõusis aga kodumeeskonna sangariks, viigistades minut enne lõppu ja visates 25:24 võiduvärava, kui mängida jäi kümme sekundit. Pääs veerandfinaali jääb nii järgmisel pühapäeval Viimsis toimuva korduskohtumise otsustada.

Saksing ja Randel Matthias Lepp olid Coopi täpsemad kaheksa väravaga, Vassiljev lisas kuus ning ülejäänud pallurite arvele jäi vaid kolm tabamust. HC Tallinn 2 poolel tabas Märjamaa kuus, Järv viis, Käsper neli ja Pihlamägi kolm korda.