Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

HC Tallinn ja Põlva/ Arcwood selgitasid esimese karikavõistluste poolfinalisti. Foto: Arvi Sirm

Täna jätkusid Eesti käsipalli karikavõistlused veerandfinaalkohtumisega, kus Mesikäpa hallis läksid vastamisi esiliigas palliv kohalik Põlva/Arcwood ja meistrivõistlustel osalev HC Tallinn. Tiimide esimene matš oli tõeliselt pingeline ning täna võõrustaja rollis olev meeskond võttis sealt kaasa üheväravalise edu.

Kodusaali eelisega Arcwood alustas tugevalt ja rebis koheselt kolme väravaga ette. Seda vahemaad suudeti hoida kuni 18. mänguminutini, kui tallinlased vähendasid kolmeväravalise kaotusseisu 11:10 peale. Vähemuses mänginud põlvakad lasid vastastel vaid mõned hetked hiljem viigini jõuda. Edasi toimus tõeline kassi-hiire mäng, ent Põlva meeskond demonstreeris 26. minutil taas oma üleolekut, kui kehtestati kindlam 15:13 vahemaa. Esimese poolaja lõpusekunditel leidis Mihkel Tamm üles vastase värava ja taastas Arcwoodi endise kolmeväravalise eduseisu.

Teise perioodi alguses suurendas Arcwood edumaa viie värava peale, kui Priit Jõks realiseeris seitsme meetri karistusviske. 10 minutit enne kohtumise lõppu seisid tablool numbrid 27:20. Lõppresultaadiks jäi 33:27 ning Põlva/Arcwood kindlustas edasipääsu poolfinaali koondtulemusega 60:53. Arcwoodi resultatiivseimad olid Priit Jõks kuue, Raido Peedomaa viie ja Rasmus Käo nelja väravaga. HC Tallinna meeskonnas jaotusid väravad järgmiselt: Danil Gumianov kaheksa, Volodymyr Shcherban ja Keret Kippari viis.

„Kohtumine oli lõpuni pingeline. HC Tallinna kiire mäng ning positsioonirünnakud valmistasid meile alguses probleeme. Lõpuks suutsime siiski eduka kaitsetööga mängu oma kasuks pöörata. Lisaks sai vastastel kahjuks üks pallur viga ning meie pink oli täna selgelt pikem. Võime rahul olla poolfinaali kohaga. Edasi hetkel ei mõtle, kuna peame keskenduma esiliiga mängudele,” analüüsis Põlva/Arcwoodi peatreener Romet Oone. „Soovime edu sitkelt võidelnud ja head mängu näidanud Põlvale. Sel nädalal peetud kahes mängus oli Arcwood meist kindlalt üle, peame ise kõvasti tööd tegema ja siit august pea püsti välja tulema”, vastas HC Tallinna peatreener Risto Lepp.

Karikavõistlused on jõudnud veerandfinaalideni, kus esimese vooru kohtumisi ei ole veel alustatud Mistra ja Viljandi HC vastasseisus. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – SK Tapa/N.R Energy ja Põlva Serviti – Valga Käval on pidanud ühe matši. Paremad selguvad kahe mängu kokkuvõttes ning turniir kulmineerub 25. – 27. novembril peetaval finaalturniiril, kuhu pääseb neli tugevama võistkonda.

Karikavõistluste veerandfinaalide ajakava:

18. oktoober 19:00 Kalevi Spordihall HC Tallinn – Põlva Arcwood 26:27 (7:12)
21. oktoober 19:30 Mesikäpa Hall Põlva Arcwood – HC Tallinn

19. oktoober 19:00 Kehra spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – SK Tapa/N.R. Energy 34:33 (21:12)
09. november 19:00 Tapa Spordikeksus SK Tapa/N.R. Energy HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

19. oktoober 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – Valga Käval 64:16 (30:10)
09. november 19:00 Valga Spordihoones Valga Käval – Põlva Serviti

06. november 17:00 Aruküla spordihoone Mistra Viljandi HC
09. november 19:00 Viljandi Spordihoones Viljandi HC Mistra