Serviti kaitse ja väravavaht Eston Varusk lubasid kehralastel avapoolajal vaid üheksa väravat visata. Foto: Helin Potter/arhiiv

Kolmandat korda sel hooajal kohtusid meeste meistriliigas kaks ajaloo edukaimat meeskonda. Kahel eelmisel korral oli tasavägise lahingu võitnud Põlva Serviti, kolmapäeval rebiti HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil eest juba avapoolajaga ja võeti kindel võit tulemusega 32:23 (16:9). Neljapäeval kell 19 kohtuvad liigamängus SK Tapa/N.R. Energy ja Viljandi HC.

Kahe peale veerandsada Eesti meistritiitlit võitnud klubid olid Kehra spordihoonesse kokku saanud peaaegu parimad koosseisud. Vaid kogenud Janar Mägi kodu- ja Henri Sillaste külalismeeskonnal ravivad endiselt vigastusi. Skoorimisega kaua ei viivitatud – Anatoli Tšezlov viis Serviti juhtima 30-sekundilise mängu järel.

Kehra pääses esimesel rünnakul koguni neljal korral viskele ja kõikvõimalike tulemustega. Esimene vise pidurdus blokki, teise tõrjus Eston Varusk ja kolmas põrkus tagasi postist, enne kui Danil Gumjanov viigistas. Siis haarasid põlvalased initsiatiivi ning tabasid kiirelt neli korda järjest.

Võõrustajate peatreener Mart Raudsepp kasutas juba viie minuti möödudes mõttepausi, et hoolealustele kaitse tihendamisest ja visketäpsusest rääkida. Hästi hakkas tabama Dmõtro Jankovski, kiirrünnaku realiseeris Indrek Normak ja David Mamporia viskest tuli 6:5. Kumbki meeskond ei kiirustanud ja pigem üritas vastast üle kavaldada positsioonirünnakul.

Gumjanov viskas 14. minutil seisuks 8:6, aga siis saabus kehralaste pikem mõõn. Varusk tegi väravasuul neli hiilgetõrjet järjest, Kehra jäi üheksaks minutiks väravata ning pärast Alfred Timmo tabamust juhtis Serviti 12:6. Vahe kasvas veelgi, kui Mathias Rebase eduka kiirrünnaku järel 26. minutil seisuks 15:7 tuli.

Vaheajale mindi Serviti 16:9 eduseisul ja mängueelselt oma meeskonna viimaste mängude kaitsetegevust kiitnud Raudsepp ei saanud rahul olla – nii palju väravaid polnud avapoolajaga sel hooajal ühelgi vastasel visata lubatud. Kodumeeskonna jaoks algas teinegi pooltund halbade uudistega.

Esmalt kasvatasid Ülljo Pihus ja Tšezlov külaliste edu ning siis eemaldati punase kaardiga Kehra tänavuse hooaja parim snaiper Jankovski. Kehralased reageerisid siiski hästi ning Sergio-Silver Kreegimaa ja Mamporia kasutasid edukalt ära Serviti väravavahita mängimise perioodi.

Tiitlikaitsja sikutas mänguohjad aga uuesti enda kätte ja 38. minutil viskas Sander Sarapuu seisuks 21:11. Korduvalt sai Kehra vahe vähendatud seitsmele väravale, ent ei enamat. Serviti kirjutas liigatabelisse hooaja 11 võidu tulemusega 32:23 ja kasvatas vahe järgnevatega juba kümnele silmale.

Võitjate poolel tegid skoori tosin pallurit, kellest täpsemate arvele jäi neli väravat. Just nii palju viskasid Pihus, Tšezlov, Tõnis Kase, Otto Karl Kont ja Andris Celminš. Kehra kasuks tabas Mamporia seitse, Gumjanov neli ning Normak ja Jankovski kolm korda.