Hetk Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi tänasest vastasseisust, Tõnis Kase üritab mööduda Anton Borovskist. Foto: Helin Potter/ EKL

Kolmapäeval esimese kaotuse saanud ja käsipalli meistriliigas liidrikoha minetanud Põlva Serviti naasis 14. vooru avamängus võitude teele. Tiitlikaitsja oli kodusaalis üle HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist tulemusega 33:18 (17:10) ja haaras vähemalt mõneks tunniks ka tabeli esimese astme.

11-kordse Eesti meistri Kehra viimane liigavõit 15-kordse tšempioni Serviti üle pärineb detsembrist 2018. Laupäeval alustati Mesikäpa hallis kenasti kordamööda väravaid visates – kodumeeskond läks juhtima, külalised viigistasid. Sellises rütmis liiguti seisuni 4:4, siis pommitasid Tõnis Kase ja Andris Celminš põlvalased kahega ette.

Kehra reageeris mõjusalt, viskas kolm väravat järjest ning värskelt koondisekutse saanud Sergio-Silver Kreegimaa viis külalised esmakordselt juhtima. Kehra peatreener Mart Raudsepp kasutas jälle 7-6 taktikat, mis kümmekond päeva tagasi oli meeskonna aidanud esimese liigavõiduni Raasiku/Mistra üle, ent sel korral edutult.

Sander Sarapuu saatis kahel puhul ja Henri Sillaste korra palli tühja puuri. Kehra jäi koguni tosinaks minutiks väravata ning Serviti 7:0 vahespurdi lõpetuseks tegi Hendrik Varul 13:7. Indrek Normak lõpetas küll kehralaste väravapõua, aga pidurdamatu oli Sillaste, kes viskas väravaid igale maitsele, tabas kolm korda järjest ning puhkama mindi seisul 17:10.

Teise pooltunni algul põgenes Serviti lõplikult eest, kui Sillaste viskas kaks väravat ja Kase kasvatas vahe kümneväravaliseks. 44. minutil tabas esimest hooaega meistriliigas mängiv 17-aastane Tallinna Käsipalliakadeemia kasvandik Keret Kippari seisuks 25:15, ent siis kulus 13 minutit enne kui Kehra järgmise värava kirja sai.

Serviti sai lõpuks kindla võidu tulemusega 33:18. Sillaste arvele jäi üheksa väravat, neli lisasid Kase, Celminš ja Ülljo Pihus. Neli tabamust kirjutati ka Kehra täpsemate meeste ehk Kreegimaa, David Mamporia ja Danil Gumjanovi nimele.

Tiitlikaitsja tõusis vähemalt mõneks tunniks Viljandi HC-st punktiga mööda tabeliliidriks. Kehra jätkab kolme punktiga kuuendana. Hilisõhtustes mängudes lähevad vastamisi HC Tallinn – Raasiku/Mistra ning SK Tapa – Viljandi HC.