Oliver Ruut viskas Ludza SK Latgolsi võrku neljandiku Balti liiga liidriks tõusnud Viljandi HC väravatest ehk sai kirja 11 tabamust. Foto: BHL

Käsipalli Balti liiga järjekordne nädalavahetus lõpetati pühapäeval kolme kohtumisega Eesti klubide osalusel. Põlva Serviti alistas Raasiku/Mistra 27:18 (13:6) ja Viljandi HC oli ülekaalukalt 44:22 (21:8) parem Ludza SK Latgolsist. SK Tapa kaotas kõige napimalt ehk 38:39 (20:18) HK Ogrele.

Tänu suureskoorilisele võidule kerkis Viljandi HC uueks Balti liiga liidriks. Koos Servitiga ollakse võidetud kõik viis kohtumist, aga parem väravate vahe seab esikohale mulgid. HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil ja Raasiku/Mistral on neli punkti, Tapal kaks vähem. Balti liiga jätkub juba järgmisel nädalavahetusel.

Serviti võidujada pikenes Raasiku/Mistra alistamisega

Arukülas algas mäng, nagu enamik kohtumisi tänavu Põlva Serviti osalusel – Raasiku/Mistra ei suutnud kuidagi üle mängida põlvalaste kaitset ja Eston Varuskit. Esimese värava sai kodumeeskond, kui mängukellal tiksus täis kaheksas minut ning autoriks oli väravavaht Viktor Nikolajev, kes palli vähemuses mänginud Serviti tühja puuri saatis.

Serviti oli selleks hetkeks visanud aga neli vastuseta väravat ja 11. minutil tegi Tõnis Kase seisuks 6:2. Siis sai Raasiku mängu käima, suurepäraseid tõrjeid tegi Nikolajev ning Sander Sven Annula tõi võõrustajad 16. minutil vaid värava kaugusele – 6:5. Avapoolaja ülejäänud 14 minuti jooksul suutis Raasiku aga lisada vaid ühe tabamuse.

Põlvalaste kaitse toimis hästi, kodumeeskonna sihik oli paigast ning esimese pooltunni visete tabavusprotsendiks tuli lõpuks 25. Serviti ridades tabasid mitmel korral Kase, Hendrik Varul ja Carl-Eric Uibo ning poolaeg võideti 13:6.

Teine pooltund algas kordamööda väravaid visates ja küllalt võrdses heitluses. Siiski rebis Serviti vahe pisut suuremaks, kui Mathias Rebane kiirrünnakul 17:8 tegi. Lähemale kui seitse väravat Raasiku/Mistra enam ei saanud ning Serviti võttis võidu tulemusega 27:18.

Võitjate kasuks tabas Kase seitse, Varul neli ning Uibo, Henri Sillaste ja Robin Oberg kolm korda. Raasikulaste täpseim oli Vladislav Naumenko kuue väravaga, Annula ja Rauno Kopli lisasid kolm. Päev varem Kehra võrku kaheksa palli saatnud Marko Slastinovski jäi Serviti vastu seitsmest pealeviskest hoolimata nullile.

Viljandi jätkas skoorimishoos, Tapa sai napi kaotuse

Viljandi HC alustas kodumängu Ludza SK Latgolsi vastu muljetavaldavalt – tosina minutiga juhiti 7:1. Ott Varikut paremal äärel asendanud 18-aastane Oliver Ruut viskas mulkide kaheksast esimesest väravast pooled, heas viskehoos olid ka Mikk Varik, Kristo Voika ja Hendrik Koks ning lätlaste mängutuju võeti ära väga kiirelt.

Vahe vaid kasvas ning vaheajaks juhtis kodumeeskond 21:8. Teine pooltund möödus sarnase käsikirja järgi ning kahe päevaga Läti klubide võrku 77 palli saatnud Viljandi võitis 44:22. Ruut viskas 11, Aleksander Pertelson seitse ning Koks, Mikk Varik ja Sten Maasalu kuus väravat.

SK Tapa võõrustas samuti Läti meeskonda ning jäi HK Ogre vastu 11. minutiks 4:8 taha. Rail Ageni ja Ilja Kosmiraki väravate abil jõuti 10:10 viigini ning kui juba hoog sees, siis ka juhtima. 22. minutil kasvatas Vahur Oolupi tabamus edu 15:12 peale ja avapoolaeg võideti 20:18.

Teise pooltunni algul juhiti korduvalt kolme väravaga, aga ikka ja jälle lubati vastased lähemale, 38. minutil ka 25:25 viigini. Klišeelik lause ütleb: käsipallimäng algab 45. minutist. Selleks ajahetkeks viis Ageni järjekordse kiirrünnakuväravaga tapalased 30:27 ette. Vaid neli minutit juhtis aga juba Ogre 34:31.

Seitse minutit enne lõppu jäi Tapa neljaga taha ning nelja minuti jooksul ei saanud kumbki meeskond väravatki. Siis küll algas võõrustajate lõpuspurt, aga see jäi hiljaks ning vastu tuli võtta valus 38:39 kaotus. Tapalaste kasuks viskas Ageni 12, Oolup seitse ja Kosmirak kuus väravat.