Hetk Serviti ja Kehra vahelisest vastasseisust Balti liigas, mis lõppes põlvalaste võiduga. Foto: Helin Potter/ EKL

Käsipalli Balti liiga jätkus laupäeval kahe kohtumisega, kus vastamisi olid Eesti klubid. Viljandi HC alistas võõrsil Raasiku/Mistra 31:25 (16:11) ja Põlva Serviti oli kodus 32:20 (14:11) parem HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist.

Serviti ja Viljandi jätkavad Balti liiga esiduona, vastavalt 26 ja 24 punktiga, Vilniuse VHC Šviesal on ühe vähempeetud mängu juures 21 silma. Kehra on kogunud 12 ning pühapäeval kell 14 Arukülas vastamisi minevad Raasiku/Mistra ja SK Tapa kaheksa punkti.

Viljandi tegi esimes veerandtunniga vahe sisse

Arukülas jooksid väljakule kaks meeskonda, kel mängupaus enam kui kuuajaliseks venis. Raasiku/Mistra ja Viljandi HC mängisid viimati 19. detsembril, kui mõlemad pidid Balti liigas Leedu klubi paremust tunnistama. Omavahel kohtuti sel hooajal esimest ja seni ainsat korda kuus nädalat tagasi, siis sai Viljandi kodusaalis 26:21 võidu.

Kohtumine algas võrdses heitluses, aga kui Martin Nerut oli kodumeeskonna 3:2 juhtima viinud, jäi Raasiku kaheksaks minutiks “kuivale” ning külalised spurtisid 14. minutiks 9:3 ette. Paaril korral vähendasid raasikulased vahe kolmele väravale, ent avapoolaja võitis Viljandi 16:11.

Raasiku tõhustas teise pooltunni algul kaitsetööd ja Karel Hermas jätkas heade tõrjetega väravasuul, aga kohe kuidagi ei saadud lähemale kui kolm väravat. Viljandi kiired rünnakud olid mürgiks, mis ikka ja jälle külalised viie-kuue väravaga ette aitasid. Lõpuvile kõlades sai Viljandi 31:25 võidu.

Võõrustajatel viskas Nerut viis ja Patrick Padjus neli väravat, mulkidel Aleksander Pertelson seitse ja Ott Varik viis tabamust. Viljandi peatreener Marko Koks jäi rahule nii kaitsetööga kui ka temporünnakutega. „Positsioonirünnakutel on vaja veel roostet maha lihvida. Eks mängupaus oli pikk ning arvata võis, et pisut rabe mäng tuleb,” sõnas Koks.

Serviti võidumängus skoorisid kõik väljakumängijad

Eesti läbi aegade kaks edukaimat klubi said kokku Mesikäpa hallis. Tänavu olid Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper kohtunud korra nii karikasarjas, kui ka Eesti ja Balti liigas – kõik kolm kohtumist lõppesid põlvalaste võiduga.

Õhukese koosseisuga Põlvasse sõitnud kehralased mingit aukartust ei tundnud ning lubasid Balti liiga liidri esmakordselt juhtima alles kaheksandal minutil. Serviti sai küll Henri Sillaste värava järel 6:3 ette, aga 18. minutil tõi David Mamporia täpne vise veel korra viigi, 8:8.

Nagu tabeliseisu silmas pidades lähimal jälitajal Viljandil, oli Servitilgi tegu aasta esimese mänguga ning eriti just rünnakut ei saadud vajalikul moel käima. Poolaja võitis siiski kodumeeskond 14:11 ja põgenes teise pooltunni algul juba turvalisemalt eest.

Serviti võidunumbriteks kujunesid lõpuks 32:20. Võitjatel said käe valgeks kõik 14 väljakumängijat, Sillaste viskas seitse ja Anatoli Tšezlov viis väravat. Samade numbritega olid Kehra resultatiivsemad Sergio-Silver Kreegimaa ja Danil Gumjanov.

„Määravaks sai meie pikem ja laiem pink, vastastel pidi mitu meest 60 minutit rassima. Meil oli veidi joonemängijatega probleeme, aga loodus tühja kohta ei salli ja Indrek Neeme sai rünnakuoskusi meelde tuletada. Pika mängupausi järel polnud lihtne, aga enam-vähem saime oma asjadega hakkama,” kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting.