Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tapalane Vahur Oolup viskas Põlva Serviti vastu 11 väravat, kuid liigaliider sai siiski võidulisa. Foto: Marie-Johanna Kippar/ EKL

Käsipalli meeste meistriliigas hoidis SK Tapa liidermeeskond Põlva Servitit 31 minutit tugeva pinge all, kuid tiitlikaitsja võttis siiski 32:26 (15:16) võidu. Lisandunud punktidega on põlvalastel nüüd 30 silma, kaks enam kui Viljandi HC-l. Hooaja lõpuni jääb kolm vooru, kolmapäeval kohtuvad Serviti ja Viljandi omavahel Mesikäpa hallis.

SK Tapa ja Põlva Serviti olid tänavu kohtunud kolmes erinevas sarjas kokku seitse korda ja kõik mängud lõppesid põlvalaste kindlamat sorti võiduga. Serviti haaras eelmisel nädalal Viljandi HC alistamisega liidrikoha, Tapal oli aga selja taga neli kaotatud kohtumist.

Eelnevaid numbreid arvestades oli veidi üllatav, kui konarlikult tiitlikaitsja alustas. Esimese väravani jõudsid külalised alles kuuendal minutil, ent selleks hetkeks oli Marten Saar tabanud kaks korda ja Vahur Oolup viinud Tapa 3:0 ette. Serviti oli positsioonirünnakul hädas, sest kodumeeskond kaitses niivõrd tõhusalt.

Kui põlvalased said tempokamalt atakeerida, tuli ka tulemust, ehkki Artur Oganezov peatas mitu kiirrünnakut. 11. minutil viis Artur Morgenson võõrustajad 6:3 juhtima, Serviti vähendas vahe minimaalseks, kuid Oolupi pommvisete vastu rohtu ei leidnud ning 18. minutil oli Tapa ees 10:8.

Peatreener Elmu Koppelmann andis juba kuus korda tabanud Oolupile vajalikku puhkust ja kohe jõudis Serviti pärast Henri Hiiendi väravat 10:10 viigini. Tapal tabas paar korda hästi ukrainlane Igor Berežnõi ja juhtima põlvalasi ei lubatud. Vaheajale mindi seisul 16:15, kusjuures Oolupi arvel olid pooled Tapa väravatest.

Teise poolaja avavärava viskas Oolup, kuid Hendrik Varul vastas kahega ja Mathias Rebane viis Serviti 34. minutil esmakordselt juhtima – 18:17. Ei aidanud ka Koppelmanni kiirelt võetud mõtlemisaeg, põlvalased olid kaitsemüüri tihendanud ning 7:0 vahespurdi lõpetuseks tuli Carl-Eric Uibolt 22:17.

Rebane tegi 43. minutil juba 25:18, aga Tapa ei andnud alla. Vastaseid hoiti kaheksa minutit väravata ning Oolupi täpse viske järel kahanes vahe kolmeväravaliseks, 26:23. Lähemale Tapa siiski ei saanud, lõpuminutitel tabati praktiliselt kordamööda ja Serviti sai 32:26 võidu.

Ülimalt korrektses kohtumises, kus kohtunikud eemaldasid mõlemast meeskonnast vaid ühe mängija ja kollast kaarti ei võtnud taskust väljagi, viskas Rebane võitjate kasuks seitse ja Henri Sillaste viis väravat. Kaotajatel tabas Oolup 11 ja Saar neli korda.

Serviti liikus liigatabeli tipus kahe punktiga Viljandi HC-l eest ja võib kolmapäevases omavahelises mängus võidu korral 16. Eesti meistritiitli kindlustada. Tapa on seitsme punktiga kuuendal kohal, uus võimalus punktilisa saada on juba pühapäeval, kui külastatakse HC Tallinnat.