Randel Matthias Lepa 13 väravast täna SK Tapa/N.R Energy vastu ei piisanud Foto: Kert Kähari/ Eesti Käsipalliliit

Eesti meeste käsipallikarikavõistlustel peeti täna teise vooru esimene kohtumine, kui Põlvas läksid vastamisi esiliigas palliv kohalik Coop ja meistriliiga tiim SK Tapa/N.R Energy. Nad võtsid avamängust kaasa 15-väravalise edu ja olid täna Lõuna-Eestisse sõitnud nõrgenenud koosseisus, kust olid puudu näiteks järgmisel nädalal koondise eest väljakule astuv Kaspar Lees ja kogenenud väravavaht Mikola Naum.

Mängu alguses ei saanud meistriliiga võistkond kuidagi end käima ning juba 12. minutil oli neljaväravalises kaotusseisus sunnitud Tapa treener aja maha võtma. Mõned hetked hiljem viskas Karl-Markus Kannel võõrustajad 10:5 ette. Poolaja lõpuni edeneti kordamööda skoorides, külalised ei saanud kuidagi kaitset pidama ning N.R Energy vahet väiksemaks teha ei suutnud. Vahur Oolupi neljas tabamus tõi Põhja-Eesti pallurite poolt vaadates vaheajaks tabloole numbrid 14:19.

Kuigi teise perioodi alguses vahe püsis, hakkasid kõrgema sarja mehed siiski vastastele järjest lähemale liikuma. SK Tapa Marten Saare kaks järjestikkust väravat tõid poolaja keskpaigaks tabloole viiginumbrid. Mängu lõpus olid  kindlamad N.R Energy kogenumad mehed. Rail Ageni ja Oolupi väravatest läksid nad järjest vastastel eest ära. Lõppseisuks vormistas Ardi Hindrikson 31:35.

Kahe mängu kokkuvõttes liikus SK Tapa siit paarist edasi seisuga 72:53. N.R Energy poolt viskasid täna Rail Ageni üheksa ja Ilja Kosmirak seitse väravat. Coopi resultatiivseimad olid Randel Matthias Lepp 13 ja Karl Markus Kannel 7 tabamusega. Viimastes karikavõistluste esimese ringi kohtumistes lähevad neljapäeval vastamisi HC Viimsi – Mistra ning laupäeval Põlva Serviti – HC Tallinn 2.

Eesti karikavõistluste 1/16 finaalid:

22.09    20:00    Kuristiku Gümnaasium    HC Tallinn 2 – Põlva Serviti 22:48 (11:22)
08.10    18:00    Mesikäpa Hall          Põlva Serviti – HC Tallinn 2

21.09    19:00    Tapa Spordihoone     SK Tapa/N.R Energy – Coop Põlva 37:22 (19:13)
04.10    18:30    Mesikäpa Hall        Coop Põlva – SK Tapa/N.R Energy

17.09    17:00    Aruküla spordihoone       Mistra – HC Viimsi 35:24 (14:11)
06.10    19:00    Viimsi kooli spordihoone  HC Viimsi – Mistra