Viskel olev Priit Jõks tabas HC Tallinna vastu kümnel korral Foto: Helin Potter /Eesti Käsipalliliit

Täna jätkati Eesti meeste käsipallikarikavõistlustega, kui esimeses veerandfinaalpaaris läksid vastamisi HC Tallinn ja Põlva/Arcwood. Vastavalt meistri- ja esiliigas mängivate tiimide vahel võis eeldada põnevat matši, kuna pealinlased ei ole sel hooajal veel võidurõõmu tunda saanud ning lõunaeestlased on aastaid samas sarjas „suuremate” skalpe võtnud.

Arcwood ja eriti Priit Jõks olid mänguks paremini valmis ning eelnimetatud mees viskas viiendal minutil juba oma neljanda värava ja viis oma meeskonna 4:1 ette. Poolaja keskpaigani kulgeti sarnase vahega ning HC Tallinnal lähemale tulla ei õnnestunud. Esimesel perioodil palju skoori ei tehtud ning eriti oli koduvõistkonnal raskusi palli võrku saamisega, kui 25. minutiks oli tabatud alles viiel korral. Garderoobi mindi Matthias Männiku tabamuse järel pealinlaste poolelt 7:12 seisus.

Teine poolaeg algas märkatavalt resultatiivsemalt ning perioodi keskpaigaks olid mõlemad tiimid visanud üheksa väravat. Jõks jätkas skoorimist ning HC Tallinna poolt sattus hoogu Volodymyr Shcherban, kes koduvõistkonda mängus hoidis. Siis aga lasid külalised endale visata kolm vastuseta väravat ja pealinlased tulid lähemale ning seisult 21:19 Arcwoodi poolt vaadates, oli nende treener, Romet Oone, sunnitud aja maha võtma.

Mängu viimased hetked tõotasid pingelist lahingut. Daniel Gumianov tabas kahel korral ning kaheksa minutit enne lõppu oli tablool esimest korda pärast avavilet taas viiginumbrid. Edasi kulgeti kordamööda skoorides ning kummalgi tiimil oma paremust maksma panna ei õnnestunud. Minut enne lõpu viskas Jõks taas Arcwoodi väravaga peale. Pärast HC Tallinna treeneri, Risto Lepa, time-outi jäi neile veel võimalus rünnakuks. See aga tulemust ei toonud ja nii võtsid külalised teiseks kohtumiseks kaasa üheväravalise edu.

HC Tallinna resultatiivseimad olid täna Shcherban ja Gumianov vastavalt üheksa ja kuue tabamusega. Arcwoodi poolelt viskasid Jõks 10 ning Mihkel Tamm 5 väravat. „Meie esimene poolaeg õnnestus praktiliselt veatult. Teisel perioodil vahetasid vastased väravavahti ja meie väsisime pisut. Kahe päeva pärast algab matš praktiliselt nullist, kuid samas ennustab see põnevat lahingut,” analüüsis Arcwoodi treener Romet Oone.

„Tänases kohtumises oli selgelt näha, et vastastel olid kogenumad mehed. Meil on alles noor koosseis ning Arcwood suutis kindlama mängujoonisega tasavägise lõpu enda kasuks pöörata ning. Kohtumine andis poistele võidu isu juurde. Loodetavasti suudame seeria oma kasuks pöörata,” vastas HC Tallinna mängija Karmo Harju.

Karikavõistlused on jõudnud veerandfinaalideni, kus homme kohtuvad HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – SK Tapa/N.R Energy ja Põlva Serviti – Valga Käval. Mistra ning Viljandi HC asuvad võistlusesse novembri alguses. Paremad selguvad kahe mängu kokkuvõttes ning turniir kulmineerub 25. – 27. novembril peetaval finaalturniiril, kuhu pääseb neli tugevamat võistkonda.

Karikavõistluste veerandfinaalide ajakava:

18. oktoober 19:00 Kalevi Spordihall HC Tallinn – Põlva Arcwood
21. oktoober 19:30 Mesikäpa Hall Põlva Arcwood – HC Tallinn

19. oktoober 19:00 Kehra spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – SK Tapa/N.R. Energy
09. november 19:00 Tapa Spordikeksus SK Tapa/N.R. Energy HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

19. oktoober 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – Valga Käval
09. november 19:00 Valga Spordihoones Valga Käval – Põlva Serviti

06. november 17:00 Aruküla spordihoone Mistra Viljandi HC
09. november 19:00 Viljandi Spordihoones Viljandi HC Mistra