Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

11 väravat visanud Hendrik Koks (Viljandi Käsipalliklubi). Foto: handball.ee

Neljandale Balti liiga võistlusnädalale astusid esimeste Eesti klubidena vastu Põlva Serviti ja SK Tapa/N.R. Energy ning Mistra ja Viljandi HC.

Viimane paar oli saanud nautida vaid võite ning paiknesid A-alagrupi esiotsas: Mistrale kuulus teine koht, mulgid hoidsid esimest kohta visatud väravate vahe tõttu. B-alagrupis valitses sama ebakindel olukord, sest Servitil oli vaid üks punkt rohkem kui Tapa meeskonnal.

Viljandi kindlustas alagrupis jalgealust

Aruküla Spordihallis algas mäng hoogsalt – mängitud oli kuus minutit ning kirjas oli juba kaheksa väravat, millest viis kuulus Raasikule, Viljandi arvel oli kolm väravat. 10. minutiks oli seis 6:5 Raasikule. Algne väravatesadu peatus, kui Hendrik Koksi poolt tekitatud viigiseis 6:6 püsis lausa kolm minutit. Viljandi vajus 17. minutil viigiseisust taas kaotusesse, mis süvenes kaks minutit hiljem kaheväravaliseks. 23. minutiks oli seisuks närvesööv 11:10, mis rääkis Raasiku kasuks. Esimese poolaja viimastel minutitel üritasid mulgid pöörata täbara olukorra enda kasuks ümber, kui Koks esmalt seisu viigistas ning seejärel Viljandi ühega juhtima viis, millele Andrii Basarab omakorda värava veel juurde lisas. Ent 29. minutiks oli seis taas 13:13 viigis. Esimese poole lõpusekunditel lennutas Raasiku puurilukk Armis Priskus palli Viljandi väravasse ja teenis meeskonnale 14:13 poolajavõidu. Kuigi pärast puhkepausi sai hoo kiiremini sisse Raasiku, siis Viljandi püsis innukalt sabas ja vähendas kaheväravalise kaotusseisu viigi peale. Hendrik Koksi ja Aleksander Pertelsoni väravatest tõusis Viljandi mänguliidriks seisuga 20:16. Viljandi hoidis vastasmeeskonna 13 minutit kuival ning samaaegselt suurendas vahemaa kuue värava peale. 50. mänguminutiks oli skooriks 26:18. Vahemaa püsis stabiilsena mängu lõpuni välja ning sellega võtsid mulgid 29:23 võidu.

Viljandi resultatiivseim oli Hendrik Koks 11 väravaga, Raasiku eest viskas kõige rohkem väravaid Serhii Orlovskyi, kelle nimele kogunes viis tabamust.

„Esimene poolaeg ei saanud kaitses päris nii hästi hakkama, kui oleks tahtnud ning ei realiseerinud oma võimalusi korralikult ära,” kommenteeris Viljandi mängumees Pertelson. „Teine poolaeg tegime kaitses omad korrektuurid ja rünnak hakkas ka paremini jooksma ning lõpus saime juba kõigile mänguaega anda. Kokkuvõttes võib mänguga rahule jääda.”

Tapa ei suutnud Serviti võidujada murda

Võõrustajameeskonna Serviti jaoks olid mängu algusnoodid rasked, sest vastane SK Tapa haaras initsiatiivi ja surus Serviti mängumehed tagaajaja rolli. Henri Sillaste ning Alfred Timmo tabamustest saavutas Põlva meeskond 11. minutiks 9:7 eduseisu. Paar minutit hiljem lasi Tapa võistkond võõrustaja ka esmakordselt kolme punktiga ette, kui Jürgen Rooba viskas Serviti 12. värava. Paremäär suutis silmapilguks viia Serviti isegi neljaga ette, kuid Kaspar Leesi realiseeritud seitsmemeetri karistusvise hoidis Tapa vaid kolme värava kaugusel viigist. Ent külalismeeskond ei suutnud seda hoida ja Rooba sai Tapale taaskord saatuslikuks, kui mees viis Serviti 15:11 ette. Viis minutit oli jäänud veel esimesest poolajast mängida, kui tablool tervitasid numbrid 20:17. Põlvakad turvalist eduseisu käest ei mänginud ja nii mindi poolajale seisult 23:20, kui Ihor Berezhnyi veel lõpuhetkedel Tapa jaoks värava kirja sai. Serviti mängumootor ei vajanud pärast pausi pikemat kosutust – Rooba juhtimisel hakkasid põlvakad jõudsalt skoori kasvatama ja nii oli 43. minutiks seis 32:23. Tapa osutas aga vastupanu ja hoidis võõrustaja terve seitse minutit oma väravast eemal enne kuni Tõnis Kase Serviti 33. värava viskas. 50. minutiks oli seis 34:27 ning lõpusireeni kõlades oli Serviti suutnud veel eduseisu suurendada 39:30 peale.

Võitjate väravakütiks kujunes Jürgen Rooba 10 väravaga, kaheksaga toetas Mathias Rebane. Tapa ridades särasid Vahur Oolup seitsme väravaga ja Ilja Kosmirak kuue väravaga.

„Olime täna mänguks hästi valmis ja seekord ei jätnud vastasele väga ruumi. Rünnakul realiseerisime oma olukorrad ja kaitses seisime hästi,” kiitis Jürgen Rooba meeskonda. „Esimesel poolajal oli väravavaht veidi raskustes, aga teisel poolajal sisenenud noor kasvandik Andero [Viljus – toim.] tegi hea partii. Edukas päev ja homme läheme järgmistele punktidele järgi.”