Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru vallavanem Kalmer Puusepp.

Vaatamata Võru abivallavanema Kalmer Puusepa kinnitusele, et varasemad lumetõrje lepped kehtivad edasi ja lumekoristajad on töödeks valmis, on tegelikkuses asjad mitmete teenusepakkujatega läbi arutamata ja uued kokkulepped sõlmimata.

See tähendab, et kui lumi maha sajab, mis juhtub tavaliselt alati ootamatult, võib Võru vallas tekkida probleeme teede ja tänavate lahtilükkamisega.

Näiteks Võrumõisa, Võrusoo ja Kirumpää külades ning Konnametsa ja Mustjärve aiandites ja osaliselt Võru-Väimela kergliiklustee lumetõrjega tegelenud Ants Konrad ütles, et tema enam teenust ei paku. Seetõttu ei saa öelda, et varasemad lepped edasi kehtivad.

Raiste, Tagaküla, osaliselt Loosu ja Navi küla teedel lumetõrjega tegelev kartulikasvataja Ants Muld ütles, et temaga pole keegi midagi kokku leppinud. Muld ütles, et valla poolt on suhtumine olnud väga jahe, näiteks ei maksta teenusepakkujatele valmiduse eest. Samas peavad ettevõtted olema kogu aeg lume tulekuks valmis. Muld ütles, et teenusepakkujatele võiks maksta kasvõi miinimumpalka. Ta lisas, et temal suuremat probleemi pole, kuna ta tegeleb nagunii põllumajandusega, müüb aasta läbi kvaliteetset kohalikku kartulit ja masinad on töös, aga probleem on neil, kel muud tööd või tegevust pole.

Võlsi, Juba ja Roosisaare külades lumetõrjega tegelenud Puupää OÜ, uue nimega Kauhur Grupp OÜ juht Riho Ruusamäe ütles, et vallast pole mingit huvi tuntud. Ta ise uuris, mis saab ja siis teati, et lepinguid pikendatakse aasta võrra

Sama kinnitas Vagula külas, Luhamaa maantee äärsetel kinnistutel ja Tagaküla-Navi külade piirkonnas lumetõrjega tegelenud Kajamark OÜ juht Indrek Jõgeva, et on suusõnalised kokkulepped, aga midagi kirjalikult veel fikseeritud pole.

Võru vallas Loosu, Navi, Kirumpää, Lapi, Kärnamäe, ja Väiso külade piirkonnas, Väimela ja Parksepa alevikes, Võru-Väimela ja Väimela-Parksepa kergliiklusteedel lumetõrjet teinud OÜ Sahapoisid juht Erlis Paltsepp ütles, et temal kehtivat lumetõrje lepingut veel ei ole. Paltsepp lisas, et on suhelnud sel teemal valla majandusspetsialistiga ning lõpuks saanud suusõnalise kinnituse, et lepingut tahetakse pikendada.

Kose-Verijärve-Puiga piirkonnas lumetõrjega tegelenud Heikki Keir ja Urmas Laiv ütlesid, et neile on helistatud. Urmas Laiv ütles, et esmaspäevaks kutsuti teda vallavalitsusse lepingut allkirjastama.

Ainus, kes leidis, et Võru vallas on lumetõrjega kõik kõige paremas korras on seni Verijärve, Umbsaare ja Palometsa külade piirkonnas lumetõrjet teinud Haki talu peremees Jaanus Hakk. Ta ütles, et isegi kui kokkuleppeid pole, siis pole see mingi probleem, sest kui vaja, saab kõik lepped kohe ära sõlmida ja kõik lume ära lükata, ükskõik kui palju lund ka maha ei sajaks. Hakk ütles, et tema teada pole lumetõrjega vallas mingeid probleeme olnud, neid ei ole praegu ja neid pole ka tulevikus ning kõik kes vastupidist väidavad, on lihtsalt kiuslikud pahasoovijad, kes tahavad lüüa kiilu Võrumaa ühtsusesse.

Viimased uudised