Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Kassisõprade jaoks ei ole midagi murettekitavamat, kui märgata, et teie karvane sõber kaotab tavapärasest rohkem karvu või et tema karvkattesse ilmuvad kiilaspäised laigud. Karvade väljalangemist kassidel võivad põhjustada mitmed tegurid, näiteks allergiad, parasiitide põhjustatud nakkused või hormonaalsed häired, kuid kergesti võib tähelepanuta jääda kasside toitumise ja valitud toidu mõju teie lemmiku üldisele tervisele ja heaolule.

Tegelikult võivad teatud toitainete puudused või tasakaalustamatus teie kassi toitumises või vale kasside kuivtoit  põhjustada liigset karvastumist. Vastutustundliku loomaomanikuna peate mõistma seost oma kassi toidu ja tema karvkatte seisundi vahel ning võtma asjakohaseid meetmeid, et tagada, et teie kass saaks kõik vajalikud toitained, mida ta vajab läikiva ja läikiva karvkatte säilitamiseks. Selles artiklis uurime, millised on kasside karvade väljalangemise sagedased süüdlased, ning anname praktilisi nõuandeid, mis aitavad teil parandada oma kassi toitumist ja edendada tervislikku karvakasvu.

Karvade väljalangemise mõistmine kassidel

Karvade väljalangemine kassidel on kahjuks tavaline probleem, mida võivad põhjustada mitmed tegurid. Mõned kasside karvade väljalangemise levinumad põhjused on allergia, parasiitnakkused, hormonaalne tasakaalustamatus, stress ja halb toitumine, st ebasobiv kasside kuivtoit. Oluline on tuvastada teie kassi karvade väljalangemise algpõhjus, et tagada asjakohane ravi.

Kasside karvade väljalangemise peamised tunnused on kiilaspäised laigud, liigne karvade väljalangemine ja matt, kuiv või hapras karvkate. Kui märkate oma kassil mõnda neist sümptomitest, konsulteerige kindlasti loomaarstiga, et välistada tõsised terviseprobleemid.

Toitumise roll kasside kuivtoit tervises

Toitumisel on kasside üldises tervises ja heaolus, sealhulgas nende karvkatte seisundis, võtmeroll. Tasakaalustatud ja toitva kasside kuivtoit  toitmine võib aidata kaasa tervislikule karvakasvule ja ennetada karvade väljalangemist. Oluline on valida kvaliteetne kasside kuivtoit, mis sisaldab rohkelt olulisi toitaineid, vitamiine ja mineraalaineid.

Kassid on kohustuslikud lihasööjad, mis tähendab, et nad vajavad valgu- ja rasvarikast toitu. Vähese valgu- ja rasvasisaldusega toit võib põhjustada karvade väljalangemist ja tuhmi karvkatte. Lisaks valkudele ja rasvadele vajavad kassid ka mitmeid vitamiine ja mineraalaineid, sealhulgas A-vitamiini, B-vitamiine, tsinki ja oomega-3-rasvhappeid, lemmikloomapood pakub niisugune toit.

Toitainete puudused, mis võivad põhjustada kassidel karvade väljalangemist

Mõned toitainete puudused või tasakaalustamatus kasside toitumises võivad põhjustada karvade väljalangemist. Näiteks võib A-vitamiini puudus põhjustada kuiva, ketendavat nahka ja karvade väljalangemist. B-vitamiinide puudus võib põhjustada tuhmi karvkatte ja liigset karvade väljalangemist. Tsink on veel üks oluline toitaine, mis on oluline naha ja karvkatte tervise jaoks. Tsingipuudus võib põhjustada karvade väljalangemist ja kuiva, kooruvat karvkatte.

Lisaks toitainete puudusele võivad mõned kasside kuivtoit  põhjustada asendamatute rasvhapete tasakaalustamatust, mis võib põhjustada karvade väljalangemist. Näiteks võib kõrge oomega-6-rasvhapete ja madal oomega-3-rasvhapete sisaldus toidus põhjustada põletikku ja karvade väljalangemist.

Kasside kuivtoit mis soodustavad kasside tervislikku karvakasvu

Tasakaalustatud ja toitev kassitoit võib aidata edendada tervislikku karvakasvu ja ennetada karvade väljalangemist. Mõned parimad toidud, mis soodustavad kasside tervislikku karvakasvu, on järgmised:

– Kvaliteetsed valguallikad, nagu kana, kalkun ja kala

– Toidud, mis sisaldavad rohkelt asendamatuid rasvhappeid, näiteks lõhe ja sardiinid.

– kõrge A-vitamiini sisaldusega toidud, näiteks veisemaks ja munad

– Toidud, mis sisaldavad palju B-vitamiine, nagu maks ja kana.

– Tsingirikkad toidud, nagu austrid ja kõrvitsaseemned.

Vee tarbimise tähtsus kasside karvade tervise seisukohalt

Lisaks tasakaalustatud ja toitevale toidule on oluline veenduda, et teie kass joob piisavalt vett. Piisav vedeliku tarbimine on naha ja karvkatte tervise säilitamiseks hädavajalik. Vesi aitab toksiine välja loputada ning hoiab naha ja karvkatte niisutatuna.

Mõned kassid on vee joomises valivad, seega on oluline julgustada oma kassi rohkem vett jooma, pakkudes värsket, puhast vett puhtas kausis. Samuti võite kaaluda vee lisamist kassi toidule või märja toidu pakkumist, mis sisaldab rohkem niiskust kui kasside kuivtoit. Loomaaiapood aitab teil õige valiku teha.

Näpunäiteid kassi üleminekuks uuele toidule

Kui te kaalute oma kassi toidu muutmist, on oluline seda teha järk-järgult, et vältida seedehäireid. Alustage, segades väikese koguse uut toitu oma kassi praeguse toiduga ja suurendage kogust järk-järgult 7-10 päeva jooksul.

Samuti on oluline valida kvaliteetne kasside kuivtoit, mis sobib teie kassi vanusele, tõule ja eluviisile. Konsulteerige esmalt oma loomaarstiga, et teha kindlaks kassi tervislik seisund ja analüüsida tema vereanalüüsi tulemusi.

Millal otsida veterinaararsti abi kasside karvade väljalangemise korral

Kui märkate oma kassil karvade väljalangemise märke, konsulteerige kindlasti loomaarstiga, et teha kindlaks põhjus. Teie loomaarst võib soovitada diagnostilisi teste, et välistada aluseks olevad terviseprobleemid, näiteks parasiitnakkused või endokriinsüsteemi häired.

Mõnel juhul võib karvade väljalangemise põhjuse ravimiseks olla vaja ravimeid. Teie veterinaararst võib soovitada ka kasside kuivtoit või toidulisandeid, et soodustada karvakasvu.

Karvade väljalangemise ennetamine kassidel toitumise ja elustiili muutmise abil

Lisaks tasakaalustatud ja toitva dieedi toitmisele on mitmeid muid elustiili muutusi, mis võivad aidata kaasa tervisliku karvakasvu edendamisele ja karvade väljalangemise ennetamisele. Mõned neist on järgmised:

– Regulaarne hooldamine, et eemaldada lahtised karvad ja vältida karvamattide tekkimist.

– stressi vähendamine mängu, liikumise ja rikastava keskkonna abil.

– Aluslike terviseprobleemide, näiteks allergiate või parasiitidega seotud infektsioonide ravi.

– Piisava vedeliku tarbimise tagamine värske, puhta vee ja märja toidu abil.

Järeldused: Hoidke oma kassi karvkate tasakaalustatud toitumisega tervena ja läikivana

Kasside karvade väljalangemist võivad põhjustada paljud tegurid, sealhulgas kehv toitumine. Tasakaalustatud ja toitva kassitoiduga toitmine võib aidata kaasa tervislikule karvakasvule ja ennetada karvade väljalangemist. Valige kvaliteetne kasside kuivtoit, mis sobib teie kassi vanusele, tõule ja eluviisile, ning veenduge, et teie kass joob piisavalt vett. Kui märkate oma kassil karvade väljalangemise märke, konsulteerige loomaarstiga, et teha kindlaks põhjus ja asjakohane ravi. Õige toitumise ja hooldusega saate aidata oma kassil säilitada terve ja läikiva karvkatte.

Artikkel valmis koostöös fera.ee. Lisateave kassitoitude kohta: https://fera.ee/kasside-kuivtoit/

Viimased uudised