Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: lpn Mihkel Leis

Saksamaal Düsseldorfis algavad laupäeval, 9. septembril Invictuse Games ehk võitmatute mängud, kus osaleb ka Eesti kaitseväe vigastatud veteranide meeskond.

„Invictuse mängud on kaitseväe vigastatud veteranidele aasta spordisündmus. Iga sportlase hing ihkab olümpiadeviisist lähtudes kiiremini, kõrgemale ja kaugemale. Soovin Eesti delegatsiooni võitmatutele Düsseldorfis palju edu, sitkust ja valmidust näitamaks, et tahtejõud suudab ületada kõik takistused,” ütles mängudel viibiv kaitseminister Hanno Pevkur.

„Meie kaitseväe veteranidel on väga tähtis osaleda nendel mängudel, kuna see on ainulaadne üritus, kus saab koos teiste meie liitlaste veteranidega koos võistelda, kogemusi jagada ja seda oma pere vahetul toetusel. Spordil on väga suur osa taastusravis ja eelnevate mängude kogemused on seda ka tõestanud,” ütles Eesti delegatsiooni juht Urmas Rajaveer rõhutades mängude olulisust.

Selleaastased Invictuse mängud peetakse Düsseldorfis 9.-16. septembrini. Võisteldakse muuhulgas vibulaskmises, sisesõudmises, kergejõustikus, ujumises, jalgrattasõidus, ratastooliragbis, ratastoolikorvpallis ja istumisvõrkpallis. Mängudele on registreerunud umbes 500 võistlejat 21 riigist, kes kõik jagavad ühist kirge spordi vastu. Uute riikidena on sel aastal võistlustules Iisrael ja Kolumbia.

Sel aastal esindavad Eestit:

  • Ardo Huul 1500 m jooksus (11.09) ja sisesõudmises (12.09),
  • Kristjan Bank ja Kaia Viiul sisesõudmises,
  • Janek Pent ja Enno Tubin vibulaskmises (15.09 ja 16.09),
  • Toivo Püvi jalgrattasõidus (15.09),
  • Mathias-Henrik Paas ujumises (13.09) ja sisesõudmises,
  • Meeskonnakapten Toomas Roots jõutõstmises (10.09).

Treeneriteks on Urmas Rajaver, Karl Sasi ja Meelis Stamm. Lisaks on mängudel kaasas ka sportlaste lähedasi ja toetajaid.

Kõik huvilised saavad eesti sportlaste tegevusega kursis olla läbi Invictus Games Team Estonia Facebooki lehe või veebisaidil https://invictusgames23.de/.

Invictuse mängud said ellu kutsutud Briti printsi Harry, Sussexi hertsogi algatusel 2014. aastal. Neil spordivõistlustel osalevad sõjalistel operatsioonidel vigastatud võitlejad. Mängud kannavad sõnumit „Invictus”, mis tähendab ladina keeles „võitmatut”. Tänaseks on Invictuse mängud muutunud rahvusvaheliselt tunnustatud ja oodatud sündmuseks. See on võimalus tunnustada vapraid mehi ja naisi, kes on andnud rohkem kui oma aja riiki teenides.

Viimased uudised