Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kanuumatk Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal. Foto: kanuumatk.ee

Möödunud pühapäeval, 24. mail tähistati üle Euroopa kaitsealade päeva. Kui teistes riikides toimusid pandeemia tõttu sel aastal peaasjalikult virtuaalsed üritused, siis Eesti kaitsealadel tegutsevad giidid ja ettevõtjad korraldasid loodusehuvilistele matku ja eriprogramme.

Kaitsealade päeva 60 üritusel osales kokku rohkem kui 770 inimest üle Eesti. Matkade ja programmide juhendajad tutvustasid 35 kaitsealal huvilistele tunnuslauset „Tervis loodusest“ ja tuletasid meelde, et nii meie füüsiline kui ka vaimne tervis on alati sõltunud looduse liigirikkusest. „Meil on väga hea meel, et koostöö partneritega erasektorist saatis edu ja tõi inimesi õue Eestimaa loodust nautima,“ ütles Keskkonnaameti looduskaitse osakonna projektikoordinaator Nele Sõber.

Lisaks kõikidele rahvusparkidele toimusid matkad ja programmid kohalike giidide juhendamisel Kõrvemaal, Luitemaal, Endlas, Silmal, Vormsil, Haanjas ja mitmel pool mujal. Huvilised said osaleda matkadel nii jalgsi kui ka kanuudega. Rahvusparkides tutvustati lisaks loodusele ka kohalikku kultuuripärandit, ajaloolisi külamaastikke, mõisakultuuri, filmiajalugu, poollooduslike koosluste hooldamist, lambapidamist ja söödavaid lilli. Avatud olid kohalikud söögikohad.

Tutvu kaitsealadel toimunud programmide ja matkadega maakondade lõikes kaitsealade kodulehel.

Kogutud tagasiside küsitluste järgi jäid ürituste korraldajad ja nendel osalejad külastushooaja avaüritusega rahule. „Ettevõtjatele meeldis, et saime üheskoos ja riigiametite kaasabil eriolukorra järel hooaja käima tõmmata. Külastajad kiitsid head korraldust,sooja vastuvõttu, huvitavaid lugusid ja saadud teadmisi,“ ütles MTÜ Lahemaa Turismiühingu eestvedaja Kaisa Linno.Kaitsealade külastushooaja avaüritust otsustati sarnaselt korralda järgmiselgi aastal.

Keskkonnaamet tänab kõiki kohalikke loodusturismi ettevõtjaid ja koostööpartnereid eduka kaitsealade päeva korraldamise eest. Kaitsealade päeva tähistamise koostööpartnerid olid MTÜ Lahemaa Turismiühing, MTÜ Soomaa Turism, MTÜ Loodusturismiühing, PuhkaEestis, RMK, Eesti Maaülikool, MTÜ Eesti Matkaliit, MTÜ Eesti Maaturism, kaitsealadel tegutsevad ettevõtjad ja kohalikud MTÜd.

Kaitsealade päev oli osa Eesti looduskaitse 110. aasta ja looduskaitsekuu tähistamisest, mille eestvedajad on Keskkonnaamet ja Keskkonnaministeerium. Ülevaate kõikidest looduskaitsekuu ja -juubeliaasta sündmustest saab Keskkonnaameti kodulehelt.

Viimased uudised