Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Talvevaheajal kogunesid ettevõtlike koolide õpetajad taas Kubijal, et pidada maha juba teine ühine talvekool. Seekord osalesid lisaks Põlvamaale ka Valga- ja Võrumaa ettevõtlike koolide õpetajad. Vahetati ettevõtlikus koolis töötamise kogemusi ning õpiti end liidrite ja mentoritena paremini tundma.

Talvekooli alustati ettevõtliku õppe kohaselt: iga kooli võistkonnal tuli lahendada kaks ülesannet ja jagada kolleegidele oma kogemust ettevõtliku koolina. Räägiti, milliseid ettevõtlikke tegevusi  on tehtud, mida on õpitud, millised on muutused ning kuhu tahetakse jõuda. Igal koolil oli oma loo esitlemiseks aega 10 minutit, mis vastavalt ettevõtliku kooli ideoloogiale tuli sisustada loominguliselt ja põnevalt.

Päeva teises pooles viis organisatsioonikonsultant ja –treener Margus Alviste läbi koolitusprogrammi „Õpetajast liidriks ja mentoriks“, mis andis sisu ka teisele koolituspäevale. Alviste on turul tegutsenud juba üle 20 aasta. Tema koolitusi on külastanud üle 70 000 inimese ja ta on töötanud enam kui 900 organisatsiooniga. Ta keskendub strateegilise ja üldjuhtimise, protsessi- ja projektijuhtimise, turunduse, läbirääkimiste, teeninduse ja müügi, koostöö ja meeskonnatöö, avaliku esinemise ning enesejuhtimise temaatikatele.

Läbitud koolitusprogramm aitab õpetajatel paremini mõista nende rolli noorte üldisel kujunemisel. Nad oskavad end liidri ja mentorina paremini analüüsida ning koolituselt kaasa saadud uued ideed aitavad neil liidri ja mentori rollis oma võimekust arendada ja motivatsiooni hoida.

„See talvekool oli üles ehitatud uutmoodi ja põnevalt. Lektori ja osalejate vahel arenesid huvitavad käitumispsühholoogia alased vestlused,“ kirjeldas seekordset talvekooli Vastse-Kuuste Kooli direktor Inge Kalle.

Talvekoolis osales 32 õpetajat Põlvamaa ettevõtlikest koolidest (Saverna Põhikool, Mooste Põhikool, Vastse-Kuuste Kool, Kanepi Gümnaasium), 15 õpetajat Võrumaalt (Värska Gümnaasium, Mikitamäe Kool) ja 12 õpetajat Valgamaalt (Hargla Kool, Lüllemäe Kool, Valga Põhikool).

Jätkuvalt on ka teised Põlvamaa koolid oodatud ettevõtlike koolide võrgustikuga liituma! Rohkem infot leiab: www.evkool.ee

Põlvamaal koordineerib „Ettevõtliku kooli“ võrgustiku tegevust SA Põlvamaa Arenduskeskus. Maakondliku võrgustiku tegevusi toetatakse Euroopa Liidu meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“.

Viimased uudised