Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ajakeskus Wittenstein kutsub juba sel reedel, 22. aprillil kell 21.00 süütama märgutuld ja näitama, et vaba Eesti elab. Vabaduse tuld viivad üle Eesti laiali mitukümmend motoklubi, eesotsas Alempois MC-ga. 

Tartu suunal toovad mootorratturid märgutule esmalt Põltsamaa lossihoovi. Tuli jõuab kohale kella 17.30ajal, kohapeal süüdatakse lõkked ja Põltsamaa muuseum on avatud kuni kella 20-ni. Jüriöö puhul on kõigile Jüri-nimelistele tasuta sissepääs.

Kella 20 paiku jõuab tuli Põlvasse. Tule võtab vastu vallavanem Martti Rõigas ning tulega süüdatakse küünlad Vabadussõjas langenute mälestussamba jalamil.

Kell 21.00 võetakse tuli vastu nii Tartus kui Võrus ja Valgas. Tartus võtab tule vastu linnavolikogu esimees Tõnis Lukas. Võru Keskväljakul võtab tule vastu abilinnapea Sixten Sild ja volikogu aseesimees Toomas Sarapuu. Valga keskväljakul tervitab motomehi vallavanem Monika Rogenbaum.

Ajakeskuse Wittensteini turundusjuhi Eliis Õunapuu sõnul saab DelfiTV vahendusel jälgida Jüriöö Märgutulede otseülekannet. „Otseülekandes arutlevad Jüri Ratas ja Riho Terras teemal „Kuidas hoida vabadust?”, näeb mootorratturite starti Paide vallimäelt ja märgutule jõudmist Tallinnasse (Toompea lossi) ja Tartusse. Samuti märgutule süttimist Paide Ordulinnuse vahitorni tipus,” sõnas Õunapuu.

Juba muinasajal tehti jürituld kurja peletamiseks, 1343. aasta jüriööl sai sellest aga märgutuli suure ülestõusu alguseks. Juba tol ajal oli inimestel soov olla oma maa peremehed. Täna oleme vabad ja väärtustame oma vabadust. Hoiame maarahva traditsioone, mis on aidanud Eesti rahval rasked ajad üle elada!

Viimased uudised