Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader videost.

Eesti on sisenemas koroonapandeemia teise lainesse ning maskide kandmine peab saama uueks normaalsuseks, ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) ülemarst-juhatuse liige prof Peep Talving videopöördumises.

„Eesti on murettekitavalt teise lainesse sisenemas,” ütles dr Peep Talving. „See laine, nagu me kõik teame, algas Tartumaalt, liikus Ida-Virusse ja nüüd on fookus nii Harjumaal kui enamus juhtudel Tallinnas.”

„Eesti käis eelmine nädal ära kõrgpunktis, kus me 14 päeva nakkuskordajas olime üle 25 – see on punane värv Euroopa kontekstis. Me oleme tänaseks tulnud natuke alla – 24 juurde. Ida-Viru nakkuskordaja on 50 ja Tallinn on ka suhteliselt kõrge,” lisas arst.

Dr Talvingu sõnul jälgib infektsioonikontrolli juhtrühm kogu aeg nakkuskordajat ja rakendab nüüd uusi meetmeid. „Ja me oleme otsustanud, et kõik haiglatöötajad, kõik haiged, kes tulevad statsionaarsele või ambulatoorsele ravile kannavad maski,” ütles ta.

Dr Talvingu hinnangul vähendavad maskid nakkuse kanduvust ühelt inimeselt teisele ning kui ka kandumine peaks toimuma, on hingamisteedesse sattuva viiruse doos oluliselt väiksem ja haigestumine toimub väiksemas raskuses. „Kustun kõiki üles võtma maskide kandmist igas kohas kui uut normaalsust,” sõnas Talving.

Kommentaarid

Viimased uudised