Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eurovisioni lauluvõistluse kulminatsioon on käes. Favoriidid on finaalsaate eel jätkuvalt favoriidid ehkki päris tipus liiga stabiilne kah pole olnud, tõdeb meie Eurolaulude ja 2002. aasta Eurovisioni lauluvõistluse pikaajaline peaprodutsent Juhan Paadam.

„Kuum grupp on paika loksunud, kuid kindla võitja ennustamine on jätkuvalt raske,” selgitab Juhan Paadam tänast heitlust vastu pühapäevast finaalsaadet.

Esikoht on nädalaid Paadami hinnangul kuulunud Hollandi loole „Arcade“ Duncan Laurence’i esituses. Samas Rootsi „Too late for Love“ John Lundviki laulduna, Austraalia „Zero Gravity“ Kate Miller – Heidke ja Co plastilis – vokaalse numbrina ning Sergey Lazarevi „Scream“ Venemaa esindusloona on need kolm võistluslugu, mis on omavahel nii ennustajate kui ka fännide tahtel siiski Vestmanni ja Piibelehe kombel kohti vahetanud.

Esiviisiku kohtadele võivad Juhan Paadami sõnul pretendeerida veel Itaalia esindaja Mahmood lauluga „Soldi“, Chingiz looga „Truth“ Aserbaidžaanist, Prantsusmaa ekstravagantne artist Bilal Hassani teosega „Roi“, Luca Hänni looga „She Got Me“ Šveitsist, (Ei ole tõenäoliselt Liia Hänni sugulane) ja miks mitte ka Islandi number „Hatrið mun sigra“ projektkollektiivi Hatari teostatuna.

„Kordan igaks juhuks üle, et televisioon ja muusika pole päris sport. Elaval esitusel on otsesaates eriline kaal ja tähendus,” lausub Juhan Paadam.

„Vaaginud kõiki poolt ja vastuargumente tundub mulle, et 64. Eurovisioni lauluvõistluse võidu võivad jagada Holland ja Rootsi,” sõnab Juhan Paadam. „Kas Austraalia gravitatsiooni vastu võitlevad daamid suudavad nende kahe vahele kiiluda või mitte, kas Holland ja Rootsi vahetavad järjestuses kohad, seda näitab esituslaupäevases finaalis ja hääletajate käitumine.”

Ennustusportaali Olybet hetkeseisu statistika alusel näeb rahvas ülekaaluka võitjana Hollandit ning seda koefitsiendiga 1,72. Juba tunduvalt väiksema võiduvõimalusega ennustatakse esikohta Austraaliale (koefitsiendiga 6,0), millele järgnevad Rootsi (11,0), Aserbaidzhaan (12,0), Itaalia (15.0), Venemaa (17,0), Island (19,0) ning Prantsusmaa (29,0). Ennustuste statistikat saab jälgida siit: https://www.olybet.ee/sports?type=0&sport=93&competition=15716&region=10093&game=13527047

64. Eurovisioni lauluvõistlus jääb Paadami sõnul kindlasti meelde selle poolest, et üks autor, Laurell Barker oli võistlusel esindatud lausa kolme looga, seda Šveitsi, Saksamaa, ja Inglismaa poolt. Borislav Milonov aga kahe looga, nii Aserbaidžaani kui Austria meeskonnas. Üheksas laulus tegid erinevates kvaliteetides kaasa Rootsi autorid, produtsendid ja muusikud. Sahlene, inglaste taustalauljana, nende hulgas.

Rootsi muusikatööstuse professionaalide arv püsib viimastel  aastatel lauluvõistlusel konstantsena või on väikeses kasvutrendis. Peale Rootsi professionaalide, on tugevalt esil Kreeka tegijad – heliloojaid, tekstikirjutajaid, koreograafe, lavastajaid, produtsente ja muusikuid leiame vähemalt nelja riigi lugude meeskonnast. Tähelepanu pälvivad mõned ameeriklased ja pikkamööda, kuid kindlalt enesele ruumi on tegemas ka Taani produtsendid.

Finaalsaade on kindlasti see, mida Paadami sõnul tasub oodata – apoteoos, rõõm ja pisarad ning järgnevad küsimused, vaidlused ja lõputud arutelud. Kas me niisugust tulemust siis tahtsime? „Võitjat ennustada on täna raske, kuid võin öelda, et ennustamistel on alati teatud mõju lõpptulemusele,” lisab Paadam.

Viimased uudised