Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Väike Angelman McDonaldsis.

Hola! Oleme ikka veel Hispaanias. Inno oli eilsest sõidust nii väsinud, et lõi eile õhtul külalistemajas pea vastu laelauda ära ja tahtis täna puhata. Nii et jäime veel üheks päevaks Oviedosse. 

Siin on täna 26 kraadi ja täitsa mõnus. Aga! Ma tahan teid hoiatada. Tulekul on hirmus kuumalaine! Ja kui ma ütlen „hirmus”, siis see tähendab seda, et Euroopa muutub taas põrgukatlaks. Prantsusmaal tuleb tervelt 41 kraadi või isegi rohkem. Ilmaennustajadki ei tea täpselt, kui palju tuleb. Igatahes on kõikides portaalides väljas punased ränga ilma hoiatused ja inimestel soovitatakse olla üliettevaatlikud. Eriti kuum on sisemaa, rannikul on tiba parem, kuigi mingi meelakkumine pole sealgi – Prantsusmaal Bordeaux’s, mis on küllaltki ranniku lähedal, tuleb esmaspäeval 39 ja teisipäeval suisa 41!!! Karm värk ja me ei teagi nüüd, mis teeme. Läbi põrgukatla sõita ei saa, see on selge, sest Juulil võivad üle 32-kraadise kuumusega krambid tekkida. Nii et tuleb vaadata ja võib-olla see kuumalaine ära passida. Me autol pole ju konditsioneeri! Kolmkend aastat vana audike on.

Oviedo on aga jätkuvalt tore. Täna käisime ühe siinse kaubanduskeskuse Mäksis söömas ja meil oli seal väga vahva kogemus. Nimelt panin Juulikese mänguplatsile mängima ja pea tormas sinna üks väike astuuria tüdrukuke. Juuli hakkas teda siis kohe entusastlikult kallistama ja ma tõmbasin ta igaks juhuks eemale. Et viimati teeb väiksele tirtsule liiga. Aga kohe saabus tüdruku isa ja ütles laia naeratuse saatel, et las nad mängivad koos. Ja hakkas ka ise Juuliga mängima ning teda musitama ja kallistama. Umbes pool tundi mängis temaga ja õpetas oma tütrele, kuidas Juuliga mängida. Mul tuli sellest lausa liigutuspisar silma ja mõtlesin, et nii võiks olla ka Eestis. Puuetega lapsed võiks käia tavalastega ühes lasteaiarühmas ja ühes klassis ning kõik lapsed võiks mängida ja õppida koos. Nii õpitakse kõige paremini üksteist tundma ning koos eksisteerima. Ei ole vaja mingeid erilasteaedu ega erikoole! Need ainult eraldavad inimesed üksteisest ning tekitavad esimese ja teise sordi inimesi. Mida sa ei tunne ega tea, seda sa kardad, kas pole nii? Lapsena võtad aga lihtsasti uusi olukordi ja teistsuguseid inimesi omaks. Hispaanias käivad erivajadustega lapsed tavalastega koos koolis ning ilmselt seepärast on ka kogu ühiskond puuetega inimeste suhtes nii sõbralik ja soosiv. Kuna nad on täieõiguslikud ühiskonnaliikmed.

Kohe pärast seda käisime kohalikus Carrefouri poes (umbes nagu Eestis Rimi) ja seal oli teenindussaalis tööl Down’i sündroomiga poiss poekärusid lükkamas ja muid töid tegemas. Paistis, et ta sai oma tööga väga edukalt hakkama. Ta naeratas klientidele ja kliendid naeratasid talle vastu.

Võrus täna, ma vaatan, ülimõnusad 21 kraadi. Oh, kuidas ma tahaks sinna, aga pagan, EI SAA! Põrgukatel on risti ees!!! Ja Euroopa kuumalainest saate teiegi osa, sest teisipäeval ja kolmapäeval tuleb Eestis 24-25 kraadi. Jumala eest, ärge tahtke rohkemat. Kõige hullem asi siin maailmas on PÕRGUKUUMUS. Kui külma eest saab end veel kuidagi kaitsta, paned kasvõi kaheksa tekki peale (meie maja penskarid Võrus panid, kui hruštšovkat talvel remonditi ja elasid üle), aga mida sa teed kuumaga? Ütlete, et konditsioneer? Ärge tehke nalja, kondikas läheb juba 34 kraadiga sassi ja erilist jahutust sealt ei tule. Meil Extremaduras oli ja sellest hakkas ainult pea valutama. Ikka oli palav ja lisaks polnud ka õhku, sest aknad olid kinni! Juuuuube. Mõtlete, et õhtul ikka saab väljas jalutada? Hahaa, tuuletul õhtul ei liigu Hispaanias puuleht ka, sõbrakesed! Nullvariant. Ainus lahendus on minna Portugali rannikule (igal pool mujal on KUUM) ja seal passida.

Nii et Võru ilm on viis pluss. Super. Tundke sellest rõõmu. Meie… vaatame, kas oleme homme veel elus. Kui ma homme õhtuks siia midagi kirjutanud ei ole, siis saatke päästebrigaad. Kusagile Bordeaux’ kanti 😀 Sorri, sorri, tegin nalja! Aga – olukord on tõsine!

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised