Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hispaania tõi alates tänasest kolmapäevast, 10. jaanuarist haiglatesse ja tervishoiukeskustesse tagasi näomaskid pärast COVID-19 ja gripijuhtumite tõusu riigis, teatas tervishoiuministeerium.

Uus vasakpoolsete vähemuskoalitsioonivalitsus kehtestab meetmed hoolimata enamiku Hispaania 17 autonoomse piirkonna vastuseisust, vahendab Daily Mail.

„Me räägime maski ette panemisest tervisekeskusesse sisenemisel ja selle eemaldamisest lahkumisel,” ütles tervishoiuminister Monica Garcia raadiole Cadena Ser.

„Ma arvan, et see ei ole mingi draama. See on esimese järgu põhiline ja lihtne meede,” lisas ta.

Hispaania haiglad on viimastel nädalatel sattunud tohutu surve alla pärast gripi, COVID-19 ja muude hingamisteede haiguste esinemissageduse tõusu.

Garcia juhitav ministeerium otsustas meetme kehtestada pärast seda, kui ei jõudnud kokkuleppele piirkondlike tervishoiuasutustega, kellest paljud väitsid, et maski kasutamine peaks olema soovitatav, kuid mitte kohustuslik.

Tervishoiu eest vastutavad piirkondlikud valitsused, kuigi keskvalitsus võib sekkuda, kui ta seda vajalikuks peab.

Kuus piirkonda on meetme juba kasutusele võtnud ning viimastel kuudel on maske laialt kasutatud tänavatel ja ühistranspordis ning tervisekeskustes.

Nende hulgas on Kanaari saared, mida külastab igal aastal sadu tuhandeid puhkajaid välismaalt.

Teisipäeval muutus kohustuslikuks maskide kasutamine tervisekeskustes, apteekides ja haiglates Kanaaridel, sealhulgas Tenerifel, Lanzarotel ja Gran Canarial.

Kanaari saarte valitsus ütleb, et reegel jääb jõusse seni, kuni epideemia kõrgpunkt kestab.

Valencia terviseamet kehtestas reedel samuti tervisekeskustes maskide kohustusliku kasutamise.

Ennetusmeedet peeti vajalikuks kõrge koroona esinemissageduse tõttu 1501 juhtu 100 000 elaniku kohta.

Vahepeal kritiseerisid Baleaari saarte, sealhulgas Mallorca ja Ibiza võimud uut reeglit öeldes, et nakatumiste arv on sama kui eelmisel aastal ja maskide kandmise nõudmine on „täiesti ebavajalik”.

Hispaania kuulutas eelmise, 2023. aasta juulis välja COVID-19 pandeemia põhjustatud tervisekriisi ametliku lõpu, öeldes, et inimesed ei pea enam tervise- ja hoolduskeskustes ning apteekides maske kandma.

Eelneva kahe aasta jooksul lõpetas Hispaania järk-järgult kohustusliku maskikandmise, esmalt avalikes kohtades ja seejärel ühistranspordis.

Riigis registreeriti kokku üle 14 miljoni koroonaviirusega nakatumise juhtumi ja umbes 120 000 surmajuhtumit.

Viimased uudised