Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: Läti terviseamet

Täna laupäeval, 24. oktoobril jõustusid Lätis uued koroonapiirangud nagu maskikandmise kohustus igal pool avalikes siseruumides.

Maski peab Lätis kandma ka nummerdatud kohtadel teatris ja kinos. Maskid peavad ees olema kõigis asutustes, nii riiklikes kui eraõiguslikes, vahendab lsm.lv.

Maskikandmise kohustust pole söögikohtades nagu kohvikud ja baarid, kus inimesed söövad ja joovad. Seal peavad maski kandma töötajad.

Maskikandmise kohustus ei laiene haridusasutustele. Erandid on ka kohtades, kus maski pole võimalik kanda nagu ujulad, sportimine ning kosmeetilised protseduurid.

Eraüritustel tohib Lätis siseruumides olla koos kõige enam 10 inimest ja välitingimustes 100 inimest. Kui üritus toimub avalikus kohas nagu saun, restoran või klubi, siis peab kõigil külalistel olema kindel istekoht, vahet tuleb hoida 2 meetrit ning üritus peab lõppema hiljemalt kell 24.

Avalikel üritustel tohib siseruumides olla koos kõige enam 300 inimest. Üritusel peavad olema kindlad istekohad ja tuleb kanda näomaski. Välitingimustes on avaliku ürituse osalejate piir 1000 inimest ning tuleb hoida ohutut vahet.

Alates 26. oktoobrist kuni 15. novembrini jäetaks Lätis ära kõik lasteüritused siseruumides, kaasa arvatud kaubanduskeskused. Kõrgkoolides toimub 26. oktoobrist kuni 15. novembrini ainult kaugõpe, välja arvatud praktika tegemine, näiteks arstitudengitel haiglas.

Kommentaarid

Viimased uudised