Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Eesti Antidopingu ja Spordieetika (EADSE) sihtasutusele on laekunud avaldused, kus endised õpilased ja lapsevanemad süüdistavad tuntud iluuisutreenerit Anna Levandit vaimses ja füüsilises väärkohtlemises. Eliittreeneri kategooriat omav Levandi tunnistas, et pole treenerina veatu, kuid nimetas suuremat osa süüdistustest laimavateks ja absurdseteks.

EADSE ei avalda kaebuste detaile ega kaebajate nimesid, kuid kinnitas, et süüdistused on esitatud kõrgeimat treenerikutset omava Levandi vastu. EADSE edastas info Eesti Uisuliidule ja alaliit vastas, et juhatuse otsusega on see võetud menetlusse, aga otsustati, et küsimuse lahendamine jäetakse uisuliidu juhatusele. „Kaebuse lahendamiseks oleme moodustanud komisjoni, et ära kuulata kõik asjasse puutuvad inimesed,” kirjutas uisuliidu president Maire Arm ERR-ile. „Seega kaebuse menetluse tulemustest oleks praegu veel ennatlik rääkida, aga töötame uisuliidus selle nimel, et võimalikult peatselt selgust luua.”

Iluuisutreener Anna Levandi, keda endised õpilased süüdistavad vaimses ja füüsilises väärkohtlemises, esitas enda sportlaskarjääri ajal sarnase kaebuse treener Stanislav Žuki vastu. Žuk kaotas kaebuse tõttu töö CSKA spordiklubis ja sisuliselt lõppes sellega ka tema edukas karjäär.

Žuki õpilased võitsid tiitlivõistlustelt ehk olümpiamängudelt ja Euroopa ning maailmameistrivõistlustelt ühtekokku 138 medalit, neist 67 kuldset. Tema üheks edukamaks hoolealuseks oli Irina Rodnina, kes erinevate partneritega tuli kümnel aastal järjest paarissõidus maailmameistriks – see on saavutus, mida pole siiani ükski paarissõitja suutnud korrata. Lisaks võitis Rodnina kolm olümpiakulda ja tuli 11 korral ka Euroopa meistriks.

Kuueaastaselt iluuisutamisega alustanud Levandi, neiupõlvenimega Kondrašova treenis enda läbimurdeaastail Eduar Plineri käe all. Tiitlivõistluste debüüdi tegi ta 1983. aastal ning aasta hiljem võitis juba EM-il pronksi, oli olümpial viies ja siis tuli MM-il hõbedale, jäädes alla vaid legendaarsele sakslannale Katarina Wittile.

Viimased uudised