Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti koondise kaitsetööd tegemas Elle-Liis Liivas (vasakul) ja Beata Gajevskaja. Foto: Sandra Lass/ EKL

Eesti kuni 17-aastaste neidude käsipallikoondis lõpetas valmistumise järgmisel nädalal Gruusias algavaks Euroopa meistrivõistluste turniiriks ja tegi seda suurepäraselt. Laupäeval alistati Kristiine spordihoones maavõistlusmängus Läti koondis tulemusega 22:18 (11:7).

Päev varem pidid Eesti neiud vastaste 29:21 paremust tunnistama, ent laupäeval oli mängupilt ja -kulg juba hoopis teine. Kohtumine algas mõlemapoolse ohtra praagiga ja nelja minutiga väravaid ei visatud. Eestlannade agressiivne 5-1 kaitse toimis aga väga hästi ning 12. minutil viis Karina Kuul meie koondise kahe mängu peale esmakordselt juhtima – 3:2.

Lätlannasid hoiti Darja Belokurova hiilgavate tõrjete abil seitse minutit väravata ning 16. minutil tegi Aleksandra-Jennifer Mednikova kiirrünnakust 6:2. Kaks tabamust Laura Kärnerilt aitasid Eesti kaks minutit hiljem juba 8:3 eduseisu. Avapoolaja lõppseisu 11:7 vormistas Gertu Jõhvikas kavala läbimurde tulemusena.

Teine pooltund algas veelgi väravatevaesemalt kui esimene ning kümne minutiga lisandus mõlema võistkonna kontole vaid üks tabamus. 42. minutil viis Jõhvikas kodunaiskonna 13:8 juhtima, aga siis alustas Läti marulist tagaajamist. Eestlannad patustasid rünnakul praagiga ja vastased said lihtsaid väravaid.

Üksteist minutit enne lõppu jõudis Läti 14:14 viigini, aga kohe järgnes Kärneri värav ja Belokurova tõrje ning Eesti sai uuesti mängu kontrolli alla. Võimsa viskehoo võtsid rünnakul üles Mednikova ja Angelina Samoylova ning viimase tabamusest tuli 21:16. Simona Koppel seadis kaks minutit enne lõpuvilet tabloole kohtumise suurima vahe – 22:16.

Läti realiseeris kaks karistusviset, aga Eesti võttis eilse kaotuse eest magusa revanši tulemusega 22:18. Kärner ja Samoylova viskasid viis, Mednikova neli, Jõhvikas kolm ja Kuul kaks väravat. Ühe tabamuse lisasid Koppel, Inga Bušina ja Johanna Kalgan.

„Esimeses mängus oli meil üle 20 tehnilise vea, täna poole vähem. Võibolla oli eile väike väsimus sees, sest hommikul tegime veel trenni. Täna vaid jalutasime ja valmistusime mänguks. Võtsime eilsetest vigadest nii treeneritena kui ka mängijatena tõsiselt õppust ja tulemus oli vastav,” sõnas Eesti neidude koondise peatreener Ella Kungurtseva.

„Kaitsele võib täna hindeks panna viis pluss! Nägime 5-1 formatsiooni kallal treeninglaagrites kõvasti vaeva, sest kaitse on kõige alus. Rünnakulgi oli õnnestumisi rohkem kui eile. Tänane võit ja mängupilt annavad EM-i eel julgust ning tüdrukutele suure portsu enesekindlust,” kinnitas Kungurtseva.