Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laborant Marleen töötamas molekulaardiagnostika osakonnas. Foto: SYNLAB Eesti

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1267 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 60 testi tulemus osutus positiivseks.

Eile laupäeval lisandus Eestis 52 uut koroonaga nakatumist.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 15 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 13, Jõgevamaale kaks ning Tartumaale, Hiiumaale, Pärnumaale, Võrumaale ja Raplamaale üks uus juhtum.

Üks uus Jõgevamaa haigusjuht on seotud nakatumisega pereringis, teise Jõgevamaa juhtumi asjaolud on selgitamisel. Tartumaa haigestumise puhul sai inimene viiruse samuti pereliikmelt. Võrumaa uue nakkusjuhu asjaolud on selgitamise. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 400 inimese, kellest 57 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökoha kolle.

Positiivse proovi andis 22 Sloveenia jalgpallurit, teisipäevaks kavandatud mäng jääb ära

25 positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht, neist 22 positiivse proovi andnud inimest on Sloveenia naiste jalgpallikoondise liikmed. Koondis saabus Tallinnasse, et pidada 27. oktoobril Euroopa meistrivõistluste valiksarja kohtumine Eestiga. Mängu ei toimu, edasise suhtes teeb otsuse UEFA. Sloveenia koondis naaseb tšarterlennuga kodumaale ja viibib seni hotellis isolatsioonis.

„Sloveenia naiste koondis viibis treeninglaagris Mariboris, kus neid testiti meile teadaolevalt mitu korda, viimati 20. oktoobril. Sloveenid lendasid Mariborist tšarterlennuga Moskvasse, kus mängisid 23. oktoobril EM-valikmängu Venemaaga. 24. oktoobril jõudsid nad tšarterlennuga Tallinnasse, kus neid testiti,” ütles  Eesti Jalgpalli Liidu avalike suhete juht Mihkel Uiboleht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 41,16.

Kaks Harjumaa juhtumit on seotud nakatumisega pereringis ning üks nakatumisega töökohal. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

24. oktoobril lisandunud juhtudest 10 on seotud nakatumisega pereringis ning 5 haigestumisega töökohal. Kümne juhtumi puhul jäi nakatumise põhjus selgusetuks, kaks juhtumit on endiselt täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1800 inimest, kellest 312 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada üheksat kollet: esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Esimeses kooli koldes on kuus inimest, neljandas töökoha koldes on üheksa nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku kuus inimest. Teises kooli koldes on viis haigestunut ning peokoldes 17 inimest.

Ida-Virumaa uutest juhtudest neli on seotud perekondliku nakatumisega, kolmel juhul saadi viirus koolist ning kahel juhul töökohal. Kaks inimest said viiruse tuttavalt ning üks lasteaiast. Ida regiooni tööpiirkonnas on üheksa aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 36 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest.

Lisaks eilsele seitsmele koldele lisandusid täna Sillamäe teise kooli kolle 8 ja Narva lasteaia kolle 5 nakatunuga. Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 630 inimese, kellest haigestunud on 123.

Pärnumaa uus haigusjuht on sisse toodud Ukrainast, Hiiumaa uue haigusjuhu asjaolud on täpsustamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 140 inimest, kellest 27 on haigestunud.

Haiglaravil viibib 29 COVID-19 patsienti

Tänase, 25. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 29 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on kolm patsienti. Koju saadeti üks inimene, uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati üks. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 535 COVID-19 haigusjuhtumit 521 inimesega.

25. oktoobri seisuga on tervenenud 3547 inimest. Neist 2541 inimese (73,5 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 916 inimese puhul (26,5 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 252 000 esmase testi, nendest 4411 ehk 1,75 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Ärme kaota valvsust

Eesti inimesed ja tervishoiusektor on teinud viirusega võitlemisel head tööd, kuid samal ajal on viiruse levik mujal riikides jätkuvalt hoogustumas. Kuna viiruse levik on Euroopas hoogustumas, ei saa ka meie valvsust kaotada.

Endiselt kehtib soovitus reisida vaid vältimatu vajaduse korral. Kõigil reisilt naasnutel tuleb oma tervist tähelepanelikult jälgida. Iga inimese isiklik vastutus on jääda haigena koju ja nakkust mitte levitada.

Oktoobri alguses Eesti inimeste ohutunnetus koroonaviiruse leviku suhtes veidi kasvas. Olukorda hindab kriitiliseks 58 protsenti Eesti inimestest. 73 protsenti inimestest tunneb muret, et keegi võib eneselegi teadmata teda koroonaviirusega nakatada, 83 protsenti Eesti inimestest on valmis erinevates kohtades ja olukordades maski kandma, selgub sotsiaalministeeriumi tellimusel tehtud Turu-uuringute AS küsitlusest.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA mobiilirakendust alla laaditud 164 259 korda ja haigeks märkinuid on 135.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt

Viimased uudised