Tänane Eesti resultatiivseim Karlis Kalk. Foto: Diana Jesin/ Eesti Käsipalliliit

Täna kohtus Eesti 2006. aastal sündinud noormeeste koondis Türgiga. Eile Ukrainale kaotanud Eesti sai Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonil kirja oma esimese võidu numbritega 33:24 (18:13).

Kristjan Heinla: Olime teistsugune võistkond täna

Eesti koondis sai esimese värava kirja 2. minutil, mil Karlis Kalk käe valgeks sai ja seisu viigistas. Seejärel läks Türgi taas juhtima, omades maksimaalselt 3-väravalist edu. 15. mänguminutil oli skoor 9:8 Türgi kasuks. 20. minutil saabus Eesti jaoks murdepunkt: koondise viis juhtima Karlis Kalk, kelle järel viskasid väravaid ka Trivo Vaigurand, Kristjan Heinla ja Jasper Arnover. 29. minutiks juhtis Eesti seisuga 18:12, kui palli saatis väravasse Andre Ansip. Esimese poolaja võitsid Eesti noormehed skooriga 18:13.

Teisel poolajal Eesti edumaa vaid kasvas ning nõnda oli kohtumise 43. minutiks seis 25:15. 55. minutiks oli Eestil täitunud 30. värav, Türgil 22. Eesti noormehed võtsid võidu üldskooriga 33:24.

Resultatiivseim oli Karlis Kalk 9 väravaga. 5 väravat viskas Trivo Vaigurand.

„Kaitses saime täna korralikult hakkama. Võrreldes eilsega oli rünnakul ka pallikaotusi palju vähem. Õnne oli ka natuke rohkem ja realiseerimine oli samuti parem,” rääkis 4 väravat visanud Kristjan Heinla. „Olime teistsugune võistkond täna, häälestus oli parem ja tugevam. Lisaks Karlisele [Kalk – toim] saab täna esile tuua veel Jaan-Pauli [Varik – toim] joone peal ja Trivo [Vaigurand – toim] äärest.”

Homme ootab Eestit ees Tšehhi, kelle vastu minnakse võitu võtma, et pääseda A-finaalturniirile.

20:00 Ukraina – Türgi

2006. aastal sündinud noormeeste koondisesse kutsutud mängijad: Mikk Kaspar Piirsalu, Kristjan Heinla, Karlis Kalk, Oskar Luks, Jass Einassoo, Markus Arik, Kristofer Liedemann, Trivo Vaigurand, Johannes Pertelson, Andre Ansip, Jaan Pirk, Gregor Jegorov, Jaan-Paul Varik, Kristofer Robin Soomets, Romet Nõgene, Reimo Säinas, Henri Markus Takkis, Aleksandr Vassiljuk, Jasper Anover.

Treenerid: Toomas Heinla, Aron Jaanis, Indrek Lillsoo. Füsioterapeut: Kert Kähari.