Täna Põlvas jõudu katsunud Serviti ja Mistra. Foto: Laura Plakso/ Eesti Käsipalliliit

Täna kohtusid meistriliigas kõik meeskonnad. Võidu maitset said tunda Põlva Serviti, kes alistas kodus Mistra tulemusega 39:28 (18:16), Viljandi, kes oli külalisest SK Tapast üle 33:25 (17:11), ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, kes võitis võõrsil HC Tallinnat skooriga 25:21 (13:13).

Põnevusmäng lõppes Serviti ülekaaluka võiduga

Tänase õhtu titaanide heitlus kulmineerus Põlvas, kus kohtusid Serviti ja Mistra. Mäng oli kiiretempoline ja väravatest puudust ei tulnud – juba 6. minutiks oli Serviti visanud 5 väravat ja Mistra 4. Seejärel viis Jürgen Rooba Serviti 4 väravaga juhtima, ent 15. minutiks oli sellest alles jäänud vaid ühe-väravaline edu. Rooba juhtimisel kogus Serviti üles uue hoo ja 22. minutiks oli skooriks 16:12. Mistra Urmas Rõuk, Vladyslav Naumenko ja Arno Vare vähendasid vahemaa taas ühe värava peale. Siiski jäi esimene poolaeg rääkima Serviti kasuks seisuga 18:16.

Kui 5 minutit oli teisest poolajast mängitud, oli Serviti juurde kogunud 5 väravat, Mistra ühe. 15. minutiks oli seis 29:24 ning 10 minutit hiljem 35:26. Üldresultaadiks kujunes 39:28.

Resultatiivseimad Serviti väravakütid olid Jürgen Rooba 9 väravaga ja Tõnis Kase 8 väravaga. Mistra eest viskas enim väravaid Serhii Orlovskyi, kelle nimele jäi 5 tabamust.

Harjumaa klubide tasavägine heitlus punktide nimel

Kehra läks koheselt Sigmar Seermanni, Indrek Normaku ja Markus Leidsaare väravatest juhtima. Nõnda oli 9. minutiks seis 6:0 külalistele Kehrast. Alles 10. minutil sai Tallinn kirja oma avavärava, kui Danil Gumianov 7-meetri karistusviske realiseeris. Mängu 17. minutiks oli Tallinn mõnevõrra järele tulnud, skooriks 7:4 Kehrale. 5 minutit oli esimesest poolajast veel jäänud mängida, kui tabloo näitas numbreid 12:9 külalismeeskonna kasuks. Georg Gustav Kondi, Gumianovi ja Keret Kippari tabamused aitasid Tallinna 28. minutiks 12:12 viigi peale, misjärel lõppes esimene poolaeg 13:13 viigiga.

Teise poolaja 13. minutiks olid Kondi ja Gumianovi väravad võidelnud Tallinnale välja 19:17 edumaa, kuid paratamatult jõudis Kehra järele. 25. minutiks oli seis 23:21 Kehra kasuks. Mängu võitis Kehra seisuga 25:21.

Kehra resultatiivseimad olid Sergio-Silver Kreegimaa ja Indrek Normak, kes viskasid 4 väravat. Tallinna suurim väravakütt oli Danil Gumianov 10 väravaga.

Favoriit Viljandi noppis kodus võidu

Favoriit Viljandi alustas kodumängu tagasihoidlikult ning Tapa püsis usinalt järel, mille tulemusena oli 10. minutiks seis vaid 6:4 Viljandi kasuks. Väravaid pigem tilkus juurde kui sadas ning sestap oli ka vahemaa ühe- või kaheväravaline kuniks Hendrik Koks kahe järjestikuse väravaga seisuks 10:6 viskas. Seejärel kogus Viljandi üha rohkem hoogu ja 26. minutiks oli vahemaa juba 6-väravaline seisuga 16:10. Esimese poolaja võitis Viljandi skooriga 17:11.

Teine pool mängust läks üha rohkem ja rohkem Viljandi plaani järgi. Matši 40. minutiks oli seis 22:14 ja 50. minutiks 28:17. Kohtumisele tõmmati joon alla seisult 33:25 Viljandi kasuks.

Viljandi edukaim väravaviskaja oli Hendrik Koks 9 väravaga. SK Tapa resultatiivseimad mängumehed olid Ilja Kosmirak, Marten Saar ja Marcus Rättel 5 väravaga.