6 värava autor Jürgen Rooba. Foto: Laura Plakso/ Eesti Käsipalliliit

Karikavõistluste finaalturniiri eel toimus täna meistriliigas kaks kohtumist: Põlva Serviti läks kokku HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga ja HC Tallinn võõrustas SK Tapat. Serviti võitis kodusaalis 41:26 (23:11) ja Tapa viis hooaja teise võidu koju numbritega 36:27 (19:14).

Tallinn jäi kodus võiduta

Pealinnas madistasid omavahel tabeli kaks viimast HC Tallinn ja SK Tapa. Mängu algus oli tasavägine – 6. minutiks oli seis vaid 2:2 ja 10. minutiks 5:5. Külalisvõistkond Tapa hakkas tõusma 13. minutil, kui Endrik Jaanis viskas seisuks 7:6. Talle järgnes Ilja Kosmirak, kes viskas 2 järjestikust väravat. Matši 20. minutiks oli seis 12:9 Tapale. 24. minutil viskas Tallinna Kert Liinat seisuks 14:11. Koos Otto Karl Kondi ja Danil Gumianovi väravatega oli Tallinn 26. minutil ühe värava kaugusel viigist, seisuga 14:13. Tapa lipsas spurdiga siiski eest ja võitis esimese poolaja 19:14.

Teisel poolajal Tapa armu ei andnud ja kogus väravaid aina juurde. 40. minutiks oli seis 25:18. Tallinna kaotusseisu raskendas punane kaart Volodymyr Shcherbanile. Keret Kippari ja Danil Gumianovi väravad tõid küll võõrustaja 22:26 lähemale, kuid Tapa poolelt suurendas vahemaad Marcus Rättel. 50. minuti täitudes näitas tabloo numbreid 30:24, mis rääkisid Tapa kasuks. Shcherbani punane kaart ei jäänud Tallinnale viimaseks – ka Liinat ja Gumianov teenisid punased, kuid alles mängu 60. minutil. Kohtumisele pandi punkt seisuga 36:27 Tapale.

Võitjate eest viskas enim väravaid Marcus Rättel, kelle nimele jäi 10 väravat. Ilja Kosmirak viskas 9 väravat. Tallinna resultatiivseim Kert Liinat viskas 7 väravat.

Serviti alistas Kehra taas suure skooriga

Peagi saabuvaks karikavõistluste finaalturniiriks valmistuv Serviti vajas 7 minutit, et vastasest 3 väravaga mööda tuhiseda. 10. minutiks oli seis Hendrik Varuli tabamusest 10:5. 6 minutit hiljem oli kodumeeskond Serviti kogunud 5 lisaväravat, Kehra 2. Serviti hoog ei vaibunud ja 10 minutit enne esimese poolaja lõppu oli Põlva klubi kahekordselt ees, skooriks 16:8. 27. minutil tõi Sander Sarapuu Servitile 20. värava. Minut hiljem viskas Kehra pallur Kristofer Liedemann värava, tuues võistkonna väravaarve 10 värava peale. Esimese poolaja võitis Serviti tulemusega 23:11.

Teine poolaeg jätkus sama skeemi järgi ehk Serviti juhtimisel. Meeskonna 30. värava viskas 41. minutil Jürgen Rooba. Ka ülejäänud minutid rahulikust matšist möödusid üllatusteta: 50. minutiks oli skoor 36:19 ja lõpuvile kõlades 41:26 Servitile.

Serviti resultatiivseim mängija oli Jürgen Rooba 6 väravaga. Kehra ridadest viskas 6 väravat Kristofer Liedemann.