Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeval, 10. detsembril 2022 toimus Pärnus, Resort Hotel & Spa Estonia restoranis NOOT Eestimaa Spordiliidu Jõud spordiaasta pidulik lõpetamine ja aasta tegijate tunnustamine. Elva vald sai tunnustatud Tartumaa aasta spordisündmuse kategoorias tänavu suvel esmakordselt Elvas toimunud Eesti Liikumis- ja Spordifestivali eest. Tunnustust olid vastu võtmas vallavanem Priit Värv ning sihtasutuse Elva Kultuur ja Sport juhataja Ivi Tigane.

Elva vallavanem Priit Värv sõnas, et Eesti Liikumis- ja Spordifestivali idee oli ajendatud soovist luua spordivaldkonnale pühendatud sündmus, kuhu on oodatud nii profisportlased, harrastajad, aga ka spordikauged inimesed: „Teame kõik hästi ilu-, toidu- ja turismimesse, kuid liikumisele ja sportimisele pühendatud seesugust mastaapset üritust varasemalt Eestis korraldatud ei ole. Festivaliga soovisime fookusesse tuua ning tähelepanu pöörata liikumisharjumuste parandamisele ning omavalitsuste koostööle selle saavutamiseks pakkudes võimaluse erinevaid spordialasid katsetada, võistelda ja võistlustele kaasa elada ning rahvusvahelise konverentsi läbi kasvatada teadlikkust spordivaldkonna muredest ja arengusuundadest.“

SA Elva Kultuur ja Sport juhataja Ivi Tigane jagas, et loomulikult on tunnustuse üle väga hea meel: „Teades, kui suur meeskond seda festivali pea poolteist aastat ette valmistas, siis oleme tunnustuse üle väga rõõmsad! Loodame, et oleme Eesti festivalimaastikule toonud ühe täiesti uue ja eriilmelise sündmuse, mis kujuneb traditsiooniks ning mille kaudu tuntakse Elva valda veelgi enam ja soovitakse meid külastada.“ 

Elva linn kandis aastal 2021 ka Euroopa Parima Spordilinna tiitlit. Aktiivne spordivaim elab aga jätkuvalt edasi ning põnevaid spordisündmusi toimub Elva vallas pidevalt – kogukondlikest ühissportimistest maailmameistrivõistluste võõrustamiseni välja.

Eesti Liikumisfestival tuleb erinevate teemafookustega ka järgnevatel suvedel ning aastal 2024 on Elva vald Eesti Liikumis- ja Heaolufestivaliga osaks ka Tartu 2024 Euroopa Kultuuripealinna programmist.

Meeleolukat ülevaadet tänavu suvel Elvas toimunud Eesti esimesest Liikumis- ja Spordifestivalist on võimalik vaadata Elva valla YouTube’ist.

Ülevaate, kes tänavu veel tunnustused pälvisid leiab Eestimaa Spordiliidu Jõud kodulehelt.

Viimased uudised