Oma Eesti meistriliiga debüüdil Põlva Serviti eest 8 väravat visanud Jürgen Rooba. Foto: Helin Potter/ Eesti Käsipalliliit

Täna alustati 2022. aasta Eesti käsipallihooaega, kui Tapal kohtusid kohalik N.R Energy ja Põlva Serviti. Koduvõistkond oma parimas koosseisus mängida ei saanud, kuna osad mehed olid seotud kaitseväe kohustusega ning külalised viisid seisuga 32:22 kaks punkti Lõuna-Eestisse kaasa.

Esimesed viis minutit hoolitsesid skoori eest värsked täiendused, kui Kaspar Lees Tapa poolelt ja Jürgen Rooba Servitilt viskasid mõlemad kaks väravat ja seis oli 2:2. Järgmised kümme minutit kuulusid aga külalisvõistkonnale, kui põhiliselt kiirrünnakute toel tegi lõpetas Carl-Eric Uibo Põlva 6:0 vahespurdi ja tablool oli tulemuseks 9:4.

Kui N.R Energy tiimil õnnestuski Serviti kaitsest läbi murda, oli seal veel ees väravavaht Eston Varusk. Poolaja lõpp kulges samuti külaliste taktikepi all, kus igale Tapa rünnakuüritusele oli Servitil vastus olemas ning enamasti kiirrünnakute toel tehti seisuks juba 17:10.

Teise poolaja alguses oli koduvõistkond hädas eemaldamistega, kui korraks jäädi platsile lausa neljakesi ning Serviti suutis ülekaalu hästi ära realiseerida ja 38. minutil tegi Jürgen Rooba taas kiirrünnakust seisuks 22:12. Mängu lõpp muutusi ei toonud. Võistkonnad said vahetusi teha ning Põlva purjetas lõpuks kerge 32:22 võiduni.

Mängu resultatiivseimateks olid Põlva poolelt Jürgen Rooba kaheksa, Hendrik Varul ja Alfred Timmo viie väravaga. Tapa kasuks tabasid Kaspar Lees kuuel ja Ilja Kosmirak viiel korral. Kolmapäeval kohtuvad Eesti käsipalli meistriliigas Mistra – Viljandi HC ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Tallinn.