Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Synlab

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1186 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 19 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt lisandus ööpäevaga enim positiivseid koroonaviiruse teste Ida-Virumaale (13). Harjumaale lisandus kolm koroonaviirusesse nakatunut, Lääne-Virumaale ja Hiiumaale lisandus üks koroonaviiruse juht. Ühel juhul puudus positiivse testitulemuse andnul rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Ida-Virumaa kahe koldega on seotud üle 30 haigusjuhu

Üheksa Ida-Virumaa juhtumit on seotud Estonia kaevanduse koldega, viis ööpäeva jooksul lisandunud viirusekandjat on kaevanduse töötajad ja neli töötajate lähikontaktsed. Estonia kaevanduses on kokku nakatunud 18 töötajat, neist kaks esimest viibisid meelelahutusasutuses Jõhvi Kelder. Lisaks on haigestunud 13 kaevanduse töötajate pereliiget ja tuttavat. Kuna kaks esimest Jõhvi Keldris nakatunud töötajat lähevad arvestuslikult Jõhvi Keldri kolde arvestusse, on Estonia kaevanduse koldega seotud hetkel 28 koroonaviiruse juhtu.

Ida-Virumaa nii-öelda Jõhvi Keldri koldega on tänaseks seotud 9 baari külastajat, kellest 2 on Estonia kaevanduse töötajad. Koldega on kokku seotud 15 inimest, neist  kuus on baaris viibinute pereliikmed ja tuttavad.

Lisaks tuvastati ööpäeva jooksul koroonaviirus Ojamaa kaevanduse kahel töötajal, kokku on Ojamaa kaevanduses haigestunud neli töötajat. Ojamaa kaevanduses hakkas viirus levima töötajalt, kes sai viiruse oma pereliikmelt.

Ühe Ida-Virumaa haigusjuhu puhul oli nakkusallikaks reisil nakatunud tuttav, ühel juhul on nakatumise allikas selgitamisel.  Lääne-Virumaa elanik sai viiruse lähikontaktist nakatunuga.

Hiiumaa haigestumiste asjaolud on täpsustamisel, Harjumaa ühe juhu puhul on tegemist haige lähikontaktsega.

Haiglaravil viibib 11 inimest

Tänase, 25. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 11 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Koju saadeti üks inimene ning avati üks uus COVID-19 haigusjuhtum.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 403 COVID-19 haigusjuhtumit  390 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 2038 inimest. Neist 1 554 inimese (76,3 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 484 inimese puhul (23,7 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 9,6. 

Eestis on kokku tehtud üle 142 tuhande esmase testi, nendest 2 294 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?

  • Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.
  • Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.
  • Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.
  • Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.
  • Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
  • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
  • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
  • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.
  • Laadi Google Playvõi App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.meCOVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Viimased uudised