Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laborispetsialistid pipeteerivad koroonaproove laminaarkapis. Foto: Synlab

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1335 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 52 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 32 inimesel. Ida-Virumaale lisandus seitse ja Jõgevamaale, Lääne-Virumaale, Pärnumaale, Põlvamaale, Raplamaale ja Tartumaale üks uus juhtum. Seitsmel positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 38,07.

Ida-Virumaale lisandunud seitsmest juhust kolm on seotud nakatumisega pereringis, kahel juhul sai nakatunu viiruse tuttavalt. Ühel juhul leidis nakatumine aset lasteaias  ning üks haigusjuht toodi sisse Euroopa Liidu riigist. Lääne-Virumaa haigusjuht toodi sisse Ukrainast. Ida regiooni tööpiirkonnas on seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 36 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 650 inimese, kellest on haigestunud 120.

Jõgevamaa uue nakkusjuhu puhul on tegemist nakatumisega töökohal, Põlvamaa nakatunu sai viiruse pereliikmelt. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 400 inimese, kellest 57 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 20 inimesega.

Pärnumaa uus haigusjuht on seotud nakatumisega pereringis. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 130 inimese, kellest 25 on haigestunud.

Harjumaa uute haigusjuhtumite asjaolud on selgitamisel. Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 1700 inimese, kellest 300 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada üheksat kollet, esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Esimeses kooli koldes on kuus inimest, neljandas töökoha koldes on üheksa nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku kuus inimest. Teises kooli koldes on viis haigestunut. Eile lisandunud peokoldes, kus on 10 inimest.

Haiglaravil viibib 29 COVID-19 patsienti

Tänase, 24. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 29 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on kolm patsienti. Koju saadeti neli inimest ning üks inimene viidi Ida-Viru keskhaiglast üle teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati neli. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 534 COVID-19 haigusjuhtumit 520 inimesega.

24. oktoobri seisuga on tervenenud 3441 inimest. Neist 2541 inimese (73,8 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 900 inimese puhul (26,2 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 251 000 esmase testi, nendest 4351 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Ärme kaota valvsust

Eesti inimesed ja tervishoiusektor on teinud viirusega võitlemisel head tööd, kuid samal ajal on viiruse levik mujal riikides jätkuvalt hoogustumas. Kuna viiruse levik on Euroopas hoogustumas, ei saa ka meie valvsust kaotada.

Endiselt kehtib soovitus reisida vaid vältimatu vajaduse korral. Kõigil reisilt naasnutel tuleb oma tervist tähelepanelikult jälgida. Iga inimese isiklik vastutus on jääda haigena koju ja nakkust mitte levitada.

Oktoobri alguses Eesti inimeste ohutunnetus koroonaviiruse leviku suhtes veidi kasvas. Olukorda hindab kriitiliseks 58 protsenti Eesti inimestest. 73 protsenti inimestest tunneb muret, et keegi võib eneselegi teadmata teda koroonaviirusega nakatada, 83 protsenti Eesti inimestest on valmis erinevates kohtades ja olukordades maski kandma, selgub sotsiaalministeeriumi tellimusel tehtud Turu-uuringute AS küsitlusest.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA mobiilirakendust alla laaditud 161 802 korda ja haigeks märkinuid on 131.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

Viimased uudised