Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Terviseamet

Riigikogu rahanduskomisjoni juht Aivar Kokk (Isamaa), peab täna parlamendis olevat uut hädaolukorra seadust sotsiaalministeeriumi bürokraatlikuks unelmaks, millega antaks Terviseametile liiga suured volitused.

„Ma olen ülimalt skeptiline, kas on mõistlik anda ühele ametkonnale, kelle tegevus vastab pehmelt öeldes hindele 3-, sellise ulatusega volitusi hädaolukorra puhuks,“ sõnas Aivar Kokk. „Praegusel juhul on sisuliselt tegemist carte blanche tüüpi õiguste paketiga, mille kuritarvitamist pole võimalik ennetada ega praktikas efektiivselt kohtulikult vaidlustada,“ ütles ta. „Parlamendil peab olema Terviseameti vastu suur usaldus, et sellist eelnõu toetada. Kui lisada siia mitmed eksimused nagu näiteks asjaolu, et kolme töötajaga kommunikatsiooniüksusele palgati lisaks neli PR-inimest, siis tekib minul küll küsimus, et kas see usaldus on õigustatud.“

Kokk tõi välja, et praeguse seaduseelnõuga saaks õiguse keelata mis tahes teenuste osutamist või väljas viibimist. „Keelata saab kaupluse, teenusepakkuja, ettevõtte tegevuse ning panna näiteks Rimile, Prismale või Selverile kohustuse hoida ainult riigivarusid või keskenduda ainult teatud toodete pakkumisele. Lisaks saaks keelata meeleavaldused ning avalikud koosolekud ilma et sellele eelneks valitsuse tasemel poliitiline arutelu ja otsus.

„See Sotsiaalministeeriumi koostatud eelnõu on üks bürokraatlik unelm. Mulle ei meeldi, et see eelnõu vähendab meile iseenesestmõistetavana näivaid õigusi. Ametkond saab nende muudatustega õiguse teha otsuseid ilma haldusmenetluse reeglite järgimiseta ja osapoolt ära kuulamiseta. See on halb pretsedent,“ lisas Kokk.

Viimased uudised