Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja 10. etapina eile hilisõhtul kavas olnud Ummamuudu Liina Üüjuusu võitsid Eno Vahtra ja Sirli Hanni.

10 km pikkuse põhijooksu Võru jooksjate ees võitnud Tartu mees Eno Vahtra läbis distantsi ajaga 35.36,4. Jooks algas talle küllaltki keeruliselt, sest stardikanga alla jõudis ta veidi hilja ja ei olnud seetõttu algul päris eesotsas, alustades ca 50. kohalt. „Pidin päris pikalt liidreid püüdma, kuid 2,5 km peal see ikkagi õnnestus,” rääkis Vahtra ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Esimene ring kulges 5-6-liikmelises grupis ja vanemad mehed eesotsas Indrek Ivaskiga vedasid. Kui Võru mees Margus Koor teise ringi alguses tõusul kiirendas, lagunes suur punt laiali.

„Peale seda tempo jälle vaibus ja jätkus endises rütmis. Jooksime kuni rannani neljakesi ees, kus Koor tegi suurimat vedaja tööd. Rannas hakkas Margus Lehtna maha jääma ja Raido Luugil oli raskusi, kuid viimane veel püsis visalt kaasas. Plaanisin teisel ringil peale randa rünnata, kuid siis Lehtnal ja Luugil oli raske ja Koor ees kiirendas veidi ja ei näinud vajadust kontrarünnakuks,” lausus Vahtra.

Luuk püsis teisel ringil Võru Kandle ees pundis. Peale Kannelt tundis Eno Vahtra, et nüüd on vaja minna ja tegi kiiresti vahe konkurentidega sisse, mida hoidis finišini. „Kerge külmetushaigus (nohu, köha) ei lubanud rajal liigselt enesekindel olla. Üldine meeleolu raja ääres oli mulle kui esmaööjooksjale väga lahe. Palju rahvast, pillimäng, diskosaal, sumbafännid rannas. Mõni pealtvaataja oleks ehk võinud veidi tähelepanelikum olla, et jooksjaile ette ei jääks, aga see tulemusi ei mõjutanud,” lisas Vahtra. Teisena lõpetas M40 vanuseklassi kiireim Margus Koor (KJK Lõunalõvi) tulemusega 35.43,8. Kolmanda koha sai Võru mees Raido Luuk 35.51,2-ga.

Naistest võitis Võru naine Sirli Hanni (Silja Sport) ajaga 40.37,3. „Kuna see jooks on Võrumaa jooksusarja ägedaim jooks, siis nautisin seda väga. Võit tuli üllatusena, kuna ka Marion Tibar oli stardis. Kuid tema keskendus ja valmistus Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksule ja tänu sellele sain võidu,” ütles Hanni. Teisena jõudis finišisse N40 vanuseklassi parim, võrulanna Maigi Vaikla (SK ProRunner) 42.34,0-ga. Kolmandaks tuli tartlanna Siiri Pilt ajaga 43.26,6.

Ummamuudu Liina Üüjuusu tulemused

Viimased uudised