Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Tiina Hallimäe/ Võru Linna Leht

Võru linnavalitsus andis täna ilmunud linnalehe kaudu teada, et uuenenud ajalooline keskväljak avatakse pidulikult 8. juunil (laupäevane päev).

Tegemist on linnavalitsuse teatel „multifunktsionaalse külastus- ja ajaveetmiskohaga, mis annab linnale erakordse võimaluse erinevaid ja varasemast mastaapsemaid üritusi korraldada”.

Linnavalitsuse hinnangul saab uuenenud keskväljakust kogu maakonna esindusväljak, mis lisab Võrule atraktiivsust, avab kauneid vaateid ning ilmestab linnapilti.

„Eesmärgiks on ettevõtluse ja igasuguse aktiivse linnamelu tagasitoomine linna südamesse ja juba saab öelda, et ettevõtlustegevus selles piirkonnas on aktiviseerunud,” ütles linnapea Anti Allas linnalehe veergudel. „Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi toel on Võru linnakeskuse avalik ruum saanud uue mõõtme.”

Ajaloolise keskväljaku ehitustööd algasid mullu aprillis ja lõppevad tänavu 31. mail. Rajatud keskväljaku suurus on koos tänavaruumiga kokku 18 575 m2. Ehitustöid teostas TREV-2 Grupp AS ja omanikujärelvalvet tegi Taalri Varahaldus AS. Ehituse kogumaksumus on 3,2 miljonit eurot. Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond toetas projekti 2,7 miljoni euroga.

Ehituse lõppfaasis on likvideeritud linnamööbli paigaldusel tekkinud värvivigastusi, jätkatud haljastustöödega, kivisillutise parandustöödega ning erinevate tugev- ja nõrkvoolutöödega. Viimaste töödena alustati välitualeti rajamist ja tänavavalgustite paigaldamist. Paigaldamist ootab veel infotahvli graafiline materjal.

Võru keskväljaku pidulik avamine koos suurejoonelise kontsertprogrammiga toimub 8. juunil algusega kell 18.30.

Kommentaarid

Viimased uudised