Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Katku mask Itaaliast 14. sajandist.

No mis ma kõnõli – kui oled ull, siis pärast kannatad! Alles see oli, kui Võrus nakatumine kümne pääl! Täna hoia aga jälle pääst kinni – 14! Ma ütlesin – ärge tehke Uma Mekki, ärge korraldage esimese advendi pido! Pole vaja seda Lottet ega linnapääga poseerimisi!

Aga kas mind kuulati? Ei! Ikka oli vaja nii Lottet kui poseerimisi. Ma käisin tasahilju nuka pääl piilumas, lähedale minna ei julenud, sest sääne rahvamass oli esimesel advendil Võro liina keskväljakul, et ka parema tahtmise puhul poleks rahva sekka ära mahtund. Noh, jäi mul Allase Antiga fotograafi ees koosposeerimine ära. Oleks tahtnud, aga ei saanud.

Aga võib-olla ongi hää, et ei saanud, sest nüüd on Võrus koroonaga nakatumine jälle kasvand. Ja ma ju ei tea, kas Allasel koroona on. Ja ega Allas ju ka tea, kas mul koroona on. Nii et hea, et ei poseerind. Praegu on üldse igat sorti koosposeerimiseks väga kehva aeg. Täna Eestis juba üle viiesaja nakatumise ning koroonaekspert Lutsari Irja räägib, et riik võidakse lukku panna. Praegu koosposeerib ainult ull inime. Kes tahab ise koroonasse jääda ja seda teistele edasi anda. Mäletate, mis Võru liinavalitsuse koosolekul juhtus? Sixten korra köhatas ja kõik olid koroonas! Eks nüüd tuleb ka kõvasti nakatumisi juurde. Allas olla ikka kõvasti poseerind seal esimese advendi peol ning mitte üksinda, vaid ikka koos rahvaga.

Nii et kinnitagem rihmad! Järgmisel nädalal siis 600 ning Võrus? Pakun, et üle kahekümne. Kui mitte rohkem. Allasel olla kavas veel üritusi korraldada, nagu ma kuulsin.

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised