Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Katku mask Itaaliast 14. sajandist.

Appi! Sain vahepeal juba rahulikult hingata (sõna otseses mõttes – kuna ma kannan nüüd poes käies maski, siis on pärast poest välja tulekut hing kinni, lõõrid täitsa umbes!), et vähemasti Võrumaad koroona ei räsi, aga täna hommikul pidin jälle tooli päält maha kukkuma. Kümme nakatumist! Uhh, sama õõnes tunne puges hinge kui tol päeval, kui liinavalitsuse koroonakolle plahvatas ja üheksa nakatumist tuli! Kümme nakatumist! Võrumaal nakatumine sellega ju KÜMNEKORDISTUS!

Ma ütlesin, et selle Uma Mekiga hakkab nalja saama. Ja näete, tuligi ära! Need on need Uma Meki nakatumised! Mäletate, ma käisin kohal ja ütlesin, et ei mahtund inimeste vahelt läbi? No vot! Nüüd saate siis vilju maitsta. Ega need tänased nakatumised on ju tegelikult kahe nädala tagused nakatumised, mis löövad lihtsalt nüüd välja. Nii et kui süüdlast otsite, siis see on Võru liinavalitsus Allase Antiga eesotsas! Kes andis Meki toimumiseks loa? Allas! Kuna temale oli võrokeste tervisest tähtsam see, et saaks, torukübar peas, kõnet pidada! Eks oma osa võis anda ka see, et Sixten tõbisena mööda linna ringi kooserdas. On sellised tegelased nagu superlevitajad – need kui korra kuskil aevastavad, siis on pool linna pikali.

Ja nagu tollest veel vähe, nüüd tahab see liinavalitsus võrokeste tervisele veel ühe matsu panna. Võimalik, et lausa kabelimatsu! Kutsub Võru inimesi liinaväljakule esimest adventi tähistama. Lotte olevat ka kohal. Mõistus, kas oled kodus, tahaks selle peale kisada, kui hing maski kandmisest kinni poleks. Mida? Terve Eesti hoiab praegu hinge kinni ja kaks meetrit vahet, Lanno ähvardab riigi lukku keerata, aga Võru liin hakkab jälle prallet korraldama! Et saaks aga jälle sagida ning trügida ja tõbe levitada!

Hüva, kui kahe nädala pärast on Võrumaal juba kakskümmend või isegi viiskümmend nakatumist päevas, siis ärge tulge mulle ütlema, et mina teid ei hoiatanud! Sest ma hoiatasin. Kel isu veel enne aasta lõppu hingamisaparaadi alla jõuda, see mingu muidugi rahvasumma esimest adventi tähistama. Mina ja teised ettevaatlikud tähistame sel aastal nii advente kui jõulupühi pereringis.

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised