Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Reedel teeb Eesti võrkpalli rahvusnaiskond Ungaris Budapestis Eesti spordi ajalugu, kui alustab Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri. Kunagi varem pole ükski olümpiaala Eesti pallimängunaiskond EM-finaalturniirile pääsenud.

Eesti kuulub C-alagruppi koos Ungari, Horvaatia, Rumeenia, Hollandi ja Aserbaidžaaniga. Kõikidest Eesti mängudest näeb otsepilti Kanal 12 ja Postimehe vahendusel.

Naiste EM-finaalturniir toimub 23. augustist kuni 8. septembrini Türgis, Poolas, Ungaris ja Slovakkias. Eesti peab esimese alagrupimängu reedel, 23. augustil Eesti aja järgi kell 21.30 võõrustajate vastu. 24. augustil mängitakse Horvaatiaga, 25. augustil Rumeeniaga, 27. augustil Hollandiga ja 28. augustil Aserbaidžaaniga. Igast kuueliikmelisest alagrupist pääseb kaheksandikfinaali neli paremat.

Eesti on EMil debütant, meie esimese vastase Ungari jaoks on tegu kolmanda järjestikuse finaalturniiriga. Viimasest kaheksast kohtumisest EMil on ungarlannad suutnud võita vaid ühe – 2015. aastal alistati Aserbaidžaan 3:1.

Eesti koondise peatreener Andrei Ojamets rääkis avamängu eel, mida ta naiskonnalt ja turniirilt ootab. „Kõik mängud siin saavad olema väga rasked, vastased on kogenud ning füüsiliselt meist tunduvalt võimsamad. Aga kindlasti ei tulnud me siia turismireisile ja EMile jõudmine ei ole maksimumeesmärk, millega piirdume. Tahame näidata oma parimat mängu. Kõige tähtsam on, et me igas kohtumises lõpuni võitleksime ja kui suudame mõne vastase veel ära ka karistada, siis mida paremat saab olla,” rääkis peatreener. „Teisalt on finaalturniirile jõudmine ju üks suur unistus, mis ühel hetkel sai reaalsuseks. See aasta on ka Eesti võrkpalli 100. juubel ning mul on hea meel, et nii naiskond kui meeskond selle aasta EMile jõudsid,” lisas Ojamets.

Kapten Julija Mõnnakmäe lisas: „Oleme homseks kohtumiseks valmis ja kindlasti ei lähe me väljakule kaotama. Ungari saab kasutada kodusaali eelist ja kahtlemata tuleb raske mäng. Meie jaoks on suur au siin olla, võtame mängu korraga ning vaatame, kuhu me välja jõuame.”

Eesti koondis EMil: Nette Peit, Anu Ennok, Kristiine Miilen, Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Eliisa Peit, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Julija Mõnnakmäe, Kaisa Bahmatšev, Kertu Laak, Kristel Moor, Kristi Nõlvak, Nathalie Anett Haidla. Peatreener Andrei Ojamets, abitreenerid Marko Mett ja Oliver Lüütsepp, statistik Mihkel Sagar, mänedžer Jaanika Jakobson, füsioterapeudid Madis Arumäe ja Liisi Sakala.

Eesti alagrupimängud EMil (Eesti aeg):

23.08 kell 21.30 Ungari – Eesti
24.08 kell 19.00 Eesti – Horvaatia
25.08 kell 19.00 Eesti – Rumeenia
27.08 kell 19.00 Holland – Eesti
28.08 kell 16.30 Aserbaidžaan – Eesti

Viimased uudised