Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: Terviseamet

Terviseameti avaldatud andmete kohaselt on viimasel kahel nädalal olnud koroonaga nakatumised vaid Põhja-Eestis.

Perioodil 29. juunist kuni 13. juulini oli Eestis kokku 21 nakatumist, millest 10 Harjumaal, 9 Ida-Virumaal, 1 Lääne-Virumaal ja 1 Järvamaal.

Mujal maailmas nagu Aafrikas, Ameerikas, Aasias ja Okeaanias on koroonaga nakatumine jätkuvalt kasvutrendis, ainult Euroopas on nakatumine olnud viimasel paaril nädalal languses.

Soomes, Lätis ja Leedus on olukord stabiilne ja haigestumus langustrendis. Uued haigusjuhud on olnud piiritletud kollete arvelt.

Rootsis on koroona leviku tempo aeglustunud, aga haigestumus on endiselt kõrgeim terves Euroopa Liidus. Rootsi epidemioloogid kinnitavad, et raskelt haigestunuid on vähem ja sellest annab tunnistust surmajuhtumite langustrend.

Venemaal on koroonaga haigestumus stabiliseerunud, aga nakkus levib kiirtesti Peterburis, kus 7. juulil lisandus 280 uut juhtu.

Praegu on Euroopas suremus suur Rootsis, Saksamaa Hesseni liidumaal, Portugalis, Inglismaal ja Belgias.

Maailma Terviseorganisatsioon WHO soovitab:

Hoia käed puhtad
Haigena püsi kodus
Väldi rahvarohkeid kogunemisi
Väldi lähikontakte kinnistes, kehva ventilatsiooniga ruumides

Maskide kandmine on eelkõige tõhus meede piisknakkuse leviku takistamiseks.
Mask antakse inimesele, kes on haigestunud, et ta nakkust edasi ei annaks.

Viirus levib peamiselt:

inimeselt inimesele, otse- kaudse või lähikontakti teel, hingamisteede piisakeste kaudu, mis kanduvad edasi kui nakatunud isik köhib, aevastab, räägib või laulab

Viirus võib osaliselt levida:

Õhus püsivate aerosoolide kaudu, peamiselt kui terviseasutustes teostatakse aerosoole tekitavaid protseduure. Mõningate puhangute põhjal saab kahtlustada aerosoolide teel levikut ka väljaspool tervishoiusüsteemi (näiteks kooriproovis, siserühmatreeningutel, restoranides).

Viimased uudised