Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: Terviseamet

Terviseameti värske ülevaate kohaselt tuvastati Eestis viimase kahe nädalaga (periood 23. juunist kuni 6. juulini) ainult 9 koroonaviiruse juhtu, kõik Põhja-Eestis.

Terviseameti andmetel on Eestis haigestumus langustrendis ja haigestumise kiirus langeb. Viimase kahe nädalaga tuvastati Eestis vaid 0,98 haigusjuhtu 100 000 elaniku kohta. Seejuures polnud haigestumiste tõusu pärast poodide avamist ja jaanipäeva.

Eestis on testitud suurt hulka ilma haigustunnusteta inimesi ja testidest vaid alla 1 protsendi on positiivsed, mis tähendab, et varjatud haiguskolded puuduvad. Samuti puuduvad Eestis aktiivsed haiguskolded.

Viirus on tuvastatud enamusel juhtudel haiglas ja nakatumine on toimunud kas välismaal või töö juures. Ligi pooltel juhtudel on nakkuse allikas teadmata, mis näitab, et nakkuse levik on jätkuvalt ulatuslik.

Euroopas on hetkel koroonaga haigestumus madal, mis tuleb karmidest piirangutest ja nende järelmõjust. Nakkus aga ringleb jätkuvalt, kuni on olemas vaktsiin. Euroopas on keskmisest kõrgem suremus praegu vaid Rootsis ja Saksamaa Hesseni liidumaal. Eestis koroonaepideemia ajal keskmisest kõrgemat suremust ei esinenud.

Euroopas ja mujal maailmas on peamised koroonapuhangud olnud kaevandustes, lihatööstustes, laulukoorides ja haiglates. Seal puutuvad inimesed hulgakesi tihedalt kokku kitsastes tingimustes, jahedas ja päikse eest varjus.

Austrias on kasvanud nakatumiste arv seoses puhkustega Balkanimaades, see on Bosnia, Serbia ja Kosovo.

Kommentaarid

Viimased uudised