Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

haanjamaa

Veebis petitsioon.com keskkonnas kogutakse allkirju selleks, et survestada omavalitsusjuhte jätkama Võrust algavat kergliiklusteed Puiga ja Haanja vahel.

Ühispöördumine on kavas esitada Rõuge ja Võru valla juhtidele.

Seletuskirjas on öeldud, et täna ühendab Puigat ja Haanjat Kose-Käbli maantee. Nimetatud maanteed kasutavad lisaks sõiduautodele ka ratturid, rullsuusatajad, jooksjad, kõndijad kui ka suured veokid. Lisaks turistid, kes mõnikord ettearvamatuid manöövreid teevad.

Aastaid on antud teelõigul treeninud nii kohalikud kui Eesti koondise sportlased, lisaks spordilaagrite ja treeninggruppide lapsed. Vahelduv maastik on  treenimiseks väga soodne. Eriti tihe on liikumine Vällamäe ja Haanja vahel, kus spordikeskuses ja Kurgijärve spordibaasis läbiviidavatele treeningutele vaheldust pakutakse Vällamäe tõusudel.
Kergliiklustee rajamine tooks suure tõenäosusega piirkonda veelgi rohkem treenijaid, mis kindlasti avaldaks positiivset mõju kohalikule turismile, kui tajutakse ka lumevälisel perioodil soodsaid treenimisvõimalusi.
Rääkimata kohalikest tervisesportlastest, kes sooviksid lisaks metsajooksule turvaliselt liikuda (eriti märjal ajal). Puiga ja Haanja vahelise lõigu väljaehitamine ühendaks Haanja ja Võru linna ümbritsevad kergliiklus-ja jalgrattateed.

Viimased uudised