Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kultuuripealinna kunstilise kontseptsiooni Ellujäämise Kunstid olulisemateks väärtusteks on omapärasus, jätkusuutlikkus, ärksameelsus ja koos loomine. Kuna just kogukond mängib nende väärtuste tagamisel olulist rolli, on etenduse korraldustiim eesotsas lavastaja Tarmo Tagametsaga otsustanud leida 17.02 Vastseliina piiskopilinnuses toimuval harrastusnäitlejate proovipäeval üles kohaliku kogukonna säravaimad tähed. 

Hetkel on endast märku andnud 17 harrastusnäitlejat, kellest 7 on vanuses 14–17 aastat. Registreerimine proovipäevale kestab veel kuni 14.02.

Tarmo Tagametsa kommentaar üleskutsele: „Ootame proovipäevale kandideerima harrastusnäitlejaid, kes tunnevad rõõmu teatri tööprotsessidest ja usuvad teatri imedesse. Hea harrastusnäitleja! Kui sa soovid järgida oma unistust, siis tule „Salakuulaja Vastseliinas” näitetruppi. Vastseliinas loome rõõmu ja elame elamuse sees. Ehk saab just sinust tuleva aasta tagaotsituim spioon!?”

2024. aasta suvel etendub Vastseliina Piiskopilinnuses Erkki Koorti raamatu „Salakuulaja Vastseliinas“ põhjal valminud suvelavastus. „Suvelavastus „Salakuulaja Vastseliinas” viib meid ühte 14. sajandi alguse suvepäeva, mil Vastseliina piiskopilinnuse müüre asusid ründama Pihkvast saadetud vibukütid,” tutvustab suvelavastuse tagamaid Vastseliina Piiskoplinnuse keskaja elamuskeskuse tegevjuht, linnuseisand Ivar Traagel. „Peategelase Markuse toob linnusesse selge ülesanne. Kagu-Eestis Liivimaa piire kaitsnud Pugola salka on tabanud reetmine ning mees peab leidma süüdlase. Kas süüdlane leitakse või mitte, millistesse sekeldustesse noormees oma katsumustel satub ning kas meeltesegadust võib tekitada ka mõni ootamatu armumine, seda tuleb oma silmaga vaatama tulla.”

Projekt on koostöös Võru vallavalitsusega osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmist.

Viimased uudised