Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vabariigi aastapäeval 24. veebruaril oli Peipsil terve rida inimeste kadumise ja kontrolljoone ületamise juhtumeid.

24. veebruaril kella 11 paiku said piirivalvurid hädaabikutse Peipsi järvele, kus oli ära eksinud kalamees. Veel enne kui piirivalvurid meheni jõudsid, sai ta abi teistelt kalameestelt, kes eksinu tagasi kaldale suunasid.

24. veebruari ennelõunal teatati, et Peipsil udus on kadunud 13-aastane poiss, kes lähedastega hommikul järvele oli tulnud. Piirivalve saanipatrull alustas otsingutega ning poiss leiti peale keskpäeva paiku Tagasaare kandist pilliroost. Lapsega oli kõik korras ning anti üle lähedastele.

24. veebruari pealelõunal pöördus piirivalvurite poole mees, kelle sõber oli järvistul Kolkja kandis kalastades kaduma läinud. Piirivalve hõljukipatrull leidis kadunud mehe üles ning toimetas ta Varnjas kaldale.

24. veebruari õhtul kella 17.30 paiku teatas järvele kalastama läinud inimesed, et on Peipsil udus eksinud ja ei leia enam tagasiteed kaldale. Reageeris piirivalve hõljukipatrull, kes leidis kalastajad üles ning nad toimetati tagasi kaldale auto juurde.

24. veebruaril kella 17 paiku aitas piirivalve hõljukipatrull tagasi kaldale kalastajad, kes Kodavere traaversil ära eksisid ning abi vajasid.

24. veebruaril avastasid piirivalvurid ebaseadusliku piiriületuse Pihkva järvel ühe inimese poolt Eestist Venemaale. Läti kodanikust kalur peeti kinni ning toimetati piirivalvekordonisse. Rikkumise eest määrati talle 120-eurone rahatrahv.

24. veebruari hommikul avastasid piirivalvurid Peipsil ebaseadusliku piiriületuse. Kinni peeti kolm motokoeraga liikunud Venemaa kodanikku, kes menetlustoiminguteks kordonisse viidi. Meestele määrati rikkumise eest rahatrahv ning peale seda anti mehed Vene poolele üle.

24. veebruaril märkasid piirivalvurid Mehikoorma traaversil keelualas kalastavat inimest. Hõljukipatrull reageeris juhtumile ning mehele selgitati, et keelualas ei tohi viibida ning see võib olla ohtlik. Mees mõistis rikkumist ning selgitas, et ei olnud viibimiskeelust teadlik. Talle tehti suuline hoiatus, selgitati järvistul kehtivaid piiranguid ning ta suunati tagasi kaldale.

Viimased uudised