Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ülemaailmsel vaimse tervise päeval käis Pärnu Koidula Gümnaasiumis lastele loenguid pidamas ja töötube tegemas tupemassaaži terapeut Laura Valk.

Vaimse tervise kuu – oktoobri – üritusi veab Eestis VATEK – Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsioon, mis on tunnustatud vaimse tervise valdkonna organisatsioonide võrgustik. Pärnu Koidula gümnaasiumi üritustega ei olnud nad kuidagi seotud. „Laura Valk reklaamib end avatult esoteerikuna, kes töötab müstiliste energiatega ja eelmiste eludega. Sellistel lähenemistel pole kohta vaimse tervise probleemide ravis ega üheski Eesti koolis,” kinnitab VATEKi tegevjuht Ott Oja. „Kahetsusväärne, kui siiski mõni kool otsustab vaimse tervise päeva puhul kutsuda libaravitsejaid õpilaste ette – vääruskumused võivad vaimses tervises veel pikalt kahju tekitada.”

Pärnu Koidula gümnaasium näeb asja teisiti. „Ta rõhutas, et edu saavutamiseks tuleb vaeva näha, mitte oodata, et kõik iseenesest kätte tuleb, ja tegi emotsioonide juhtimise harjutusi, mis pani noori märkama, kuidas inimene tunneb ennast, kui teda ei kuulata,” ütleb õppejuhataja Ille Rohtlaan.

Asjast kirjutas Eesti Ekspress.

Toimetuselt:

Vot see on uus tase ja järgmise Lotte-filmi idee.

Viimased uudised