Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Uus-Meremaad on vaatama vaktsineerimistele tabanud suur koroonasurmade laine. Asjatundjad peavad põhjuseks Hiina-stiilis karme piiranguid.

Uus-Meremaal on koroonasurmad praegu pandeemia aja kõrgeimal tasemel. 16. juulil lõppenud nädalal registreeriti riigis 151 koroonasurma. See on palju suurem number kui eelmise tipu ajal märtsikuus registreetud 115 surma nädalas. Uus-Meremaa suremus on palju suurem kui Ühendkuningriigis või USA-s, vahendab Daily Mail.

Viimase ööpäeva jooksul registreeriti kõik 26 koroonasurma üle 60-aastaste hulgas, kes on koroonast kõige enam ohustatud. Praegune laine on koroona Omikroni alamvariant BA.5. Eelmisel nädalal registreeriti 5 miljoni elanikuga riigis ametlikult 64 780 nakatumist, tegelik number on asjatundjate väitel palju suurem.

Uus-Meremaal õnnestus karmide piirangutega pandeemia alguses kõige hullemat ära hoida. Jacinda Arderni valitsusel oli nn null-koroona poliitika, kus püüti nakatumisi iga hinna eest ära hoida. Nüüdseks on Uus-Meremaal valdav enamus inimesi kahe doosiga vaktsineeritud.

Asjatundjate väitel aga muutsid karmid piirangud Uus-Meremaal olukorra hullemaks, kuna piirangute tõttu hoiti ära nakatumised, mis oleks aidanud ühiskonnas tekitada vajalikku immuunsust.

Kuigi pandeemia alguses oli Ühendkuningriigis ja USA-s koroonasurmade arv suurem kui Uus-Meremaal, on see praegu palju väiksem.

Uus-Meremaal püüti viiruse levikut iga hinna eest piirata kuni eelmise, 2021. aasta oktoobrini. Selleks ajaks oli riigis alates pandeemia algusest registreeritud kokku vähem kui 30 koroonasurma.

Enamus koroonapiiranguid kaotati Uus-Meremaal käesoleva aasta alguses. Rahvusvahelised reisipiirangud kaotati mai alguses.

Eelmisel nädalal taastati Uus-Meremaal tasuta näomaskid ja intensiivne testimine, et praegust koroonalainet piirata ja haiglate olukorda leevendada. Kõige enam kasvan nakatumiste arv praegu eakate inimeste hulgas, kellele antakse haiglas viiruse-vastaseid ravimeid.

Uus-Meremaal on praegu talv ja riigis on ühtlasi kõigi aegade hullem gripihooaeg. Massiliselt haigestuvad meditsiinitöötajad.

Praeguseks on selgunud, et ühiskonnale annab parima kaitse nn hübriidimmuunsus, mis on saadud vaktsineerimisest ja haigusega kokkupuutest. Uus-Meremaal on aga valdav enamus inimesi vaktsineeritud, aga haigusega pole nad kokku puutunud. Ühtlasi arvatakse Uus-Meremaal, et uus tüvi BA.5 on ohtlikum kui varasemad.

Viimased uudised