Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Yna

Lõuna-Korea 112 koroonaviiruse juhtu olid seotud 8 peotantsu instruktoriga, kes olid asümptomaatilised (ilma haigusnähtudeta) viirusekandjad.

Kokku osales ladina tantsude õppekogunemisel 30 instruktorit, kellest nakatusid 8. Nad levitasid viirust edasi kokku 112 inimesele, selgub teadusajakirjas Emerging Infectious Diseases avaldatud ja Dankooki ülikoolis läbi viidud uuringust.

Üle kogu Lõuna-Korea tulid 30 tantsuinstruktorit 15. veebruaril kokku Cheonanis toimunud õppekogunemisele. Nad olid koos 4 tundi „soojades ja niisketes” oludes, mis olid viiruse levimiseks soodsad. Neist instruktoritest 8, kes olid tulnud Cheonanist ja Daegust tuvastati nädal hiljem koroonaviirus.

Mõned leebete või olematute sümptomitega instruktorid jätkasid Cheonanis tantsutundide andmist nädala jooksul pärast õppekogunemist. Tantsutundides nakatus üle 50 tantsuõpilase, kõik naisterahvad mediaanvanusega 42 eluaastat. Tantsuõpilastest 70 protsendil avaldusid haiguse sümptomid ja 30 protsendil mitte.

Tuvastatud nakatumistest pooled olid saadud otse instruktoritelt ja teine pool sai haiguse tantsutundides käinud inimestelt.

Instruktorid ja õpilased kohtusid ainult tantsutundides, mis toimusid kahel korral nädalas ja mille kestus oli 50 minutit. Keskmiselt avaldusid õpilastel haigustunnused 3,5 päeva pärast tantsutunde.

Kokku käis tantsutundides 217 õpilast, kellest haigestus laias laastus kolmandik. Alla 5 õpilasega tantsutundides nakatumisi ei toimunud. Asjatundjate väiteks levis viirus kiiriseti ladina tantsude tundides, kus õpilased olid tihedalt koos ja higistasid.

Ühtlasi tuvastati, et nakatumised toimusid ainult ladina tantsude tundides. Üks nakatunud 8 instruktorist õpetas joogat ja pilatest, aga tema ei nakatanud edasi mitte kedagi.

Viimased uudised