Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

IndieVFX pilt Tallinna tänavast.

Digikunstnik IndieVFX on koostöös TonyBetiga loonud ulmekaadrid Tallinnast, mis läksid viraliks hetkega ning kogusid rekordilise miljon vaatamist juba esimese päevaga.

TonyBet turundusjuhi Alice Laas sõnul jagab TonyBet brändina Indie futuristlikku maailmavaadet ja nii see influencer marketing valdkonda kuuluv koostöö sündis. „Nii nagu Indie toob meieni tuleviku või geograafiliselt kauged paigad ilma lennupiletit broneerimata, on spordisündmused meile lähedal koos mängude ja meluga, isegi siis, kui see toimub geograafiliselt kaugel. Online meelelahutus, mille osaks ka spordiennustus, on 24/7 saadaval meie nutiseadmes.”

„Tallinn on niisamagi väga filmilik keskkond,” põhjendab IndieVFX Tallinna vaadete kasvavat populaarsust üle maailma. „Vanalinn kõigi oma värvidega ning selle taustal kõrguvad modernsed pilvelõhkujad – see on mu meelest juba iseenesest ideaalne küberkunsti stsenaarium.”

Kolmandik Indie jälgijatest on mõnest Balti riigist, Lätist nagu ta isegi aga ka Leedust või Eestist ning on rõõmsad nähes oma kodulinnas tehtud videote levikut miljonite seas. Samas on suurem hulk jälgijaid, kes ei ole Indie sõnul ilmselt kunagi Eestis käinud ning on pärast postitusi temalt huviga uurinud, kus ja mis? Kunstnikuga on ühendust võtnud hulga inimesi, kes on otsinud pärast video vaatamist internetist kaarti ja täpsemat infot, et tulla oma silmaga Eestit vaatama.

Filmitud reaalsuse tulevikuvisiooniks loomisel istub Indie sõna otseses mõttes päevi arvuti taga, et välja tuleks võimalikult realistlik ettekujutus tulevikumaailmast. „Minu videote aluseks pole ainult kujutlusvõime, iga detail on läbi mõeldud, et sellel oleks võimalus lähitulevikus reaalsuseks saada. Olen tausta eelnevalt kokku kogunud ajaloost, teadusuuringutest ning sidunud teadmisega uutest tehnoloogiatest,” räägib igapäevaselt tulevikureaalsust loov kunstnik ja tõdeb, et iga linn on unikaalne omal viisil, oma ajalooga. Kui see kõik kombineerida uute tehnoloogiatega, siis ongi tulemuseks huvitav ulmeline keskkond, mida vaataja saab ise avastada.

15 aastat Indie nime all tegutsenud kunstnik alustas joonistamisega enda sõnul niipea, kui suutis pliiatsit käes hoida. Vanemad panid ta kunstikooli ning hiljem jätkas alaga ülikoolis. Alates kolmeteist aastaselt tegi ta juba vaikselt sotsiaalmeediasse digidisaine ja UI/UX kasutajalahendusi nii mõnelegi ettevõttele.  Edasi sai õpitud filmitootmist ning juba loogilise sammuna viis tee 3D ja eriefektideni, mis on tema loomingu fookus viimased kaks aastat – kogub tuntust sotsiaalmeedias ning tekitanud huvi meelelahutus- ja filmimaailmas, olgu see Netflixis ja HBOs jne. „Kõik aga algas siis, kui lapsepõlves nägin futuristlikke Hollywoodi filme, lugesin Isaac Asimovi ulmeraamatuid ja sellele lisandus muidugi lõputu hulk lapse ettekujutusvõimet,” meenutab ta.

Digikunstnikuna on  Indie kindel, et reaalsus ja virtuaalsus on järjest enam omavahelises sümbioosis. Kõmu pakkuv tehisintellekti võidukäik on üks selle kinnitus ning Indie on nõus panustama, et kõrgelt arenenud AI, millele on antud robotkeha ja lisaks erinevad tehnoloogilised vidinaid lisaks, on tulevik, mis on juba kätte jõudmas. Praegu ongi tema sõnul parim aeg alustada keeruliste tehnoloogiate õppimisega. Internet on võimalus, kus saab õppida erinevaid valdkondi lühikese aja jooksul.

Virtuaalturistina saad Tallinna tulevikuvaateid näha instagrami ja tiktoki platvormidel @indie_vfx või TonyBet blogi

Viimased uudised