Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

„Minu naine on 88-aastane, mulle toodi haiglast koju voodisse 94-aastane naine,” kurtis mees oma pahameelt Portugali väljaandele Correio da Manhã.

Õnneks lahenes juhtum kiiresti. Mees avastas vea ruttu ja ütles lahkuma sättinud kiirabi brigaadile, et talle oli oma naise asemel toodud koju täiesti võõras naine.

Pärast seda võeti 94-aastane naine voodist välja ja viidi tagasi Coimbra haiglasse. Pole teada, kas 94-aastane naine pidi viidama kuhugi mujale koju, või oleks ta pidanud veel haiglasse jääma.

Hiljem selgus, et 88-aastane naine, kes oli haiglas seoses insuldiga, oli terve päeva ratastoolis oodanud, et ta koju viidaks. Tema tütar Idalina rääkis, et isa oli talle helistanud ja olnud väga endast väljas.

Haiglast oli selgitatud, et ema oli pandud EMO-sse kanderaamile, aga siis tõstetud ratastooli. Pärast seda pandi kanderaamile üks teine naine, aga kiirabi ei saanud sellest aru ning viis tolle teise naise Idalina vanemate koju.

Lõpuks lahendas olukorra Punane Rist, kes toimetas 88-aastase Maria tema koju.

Haiglast põhjendati, et viimasel ajal on kiirabil väga palju väljakutseid ja tööd, mistõttu ei pruugi kiirabi alati õigel ajal patsiendi juurde jõuda ning vahel lähevad patsiendid sassi.

Viimased uudised