Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kui teiste erakondade toetus ei ole septembris võrreldes augustiga märgatavalt muutunud, siis Isamaa reiting on kuuga kasvanud poolteist korda, jõudes 14 protsendini, selgub Turu-uuringute AS-i teisipäeval avaldatud küsitlustulemustest.

Septembris on kõige populaarsem jätkuvalt Reformierakond, mida toetab 23 protsenti valimiseelistust omavatest vähemalt 18-aastastest Eesti kodanikest. Augustis oli Reformierakonna toetus sama suur, vahendab ERR.

Populaarsuselt järgmine on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), mille toetus augustis pisut tõusis (siis oli see 24 protsenti), kuid on septembris taas vähenenud juunikuisele tasemele (20 protsenti).

Keskerakonna toetus võrreldes augustiga märkimisväärselt muutunud pole: augustis toetas Keskerakonda 16 protsenti ja septembris 18 protsenti valimiseelistust omavatest kodanikest.

Toetuselt neljandaks erakonnaks on aga tõusnud Isamaa, mis on septembris märkimisväärselt kasvatanud oma toetust – augustis toetas Isamaad 9 protsenti ja septembris 14 protsenti valimiseelistust omavatest Eesti kodanikest.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna toetus, mis augustis suurenes (augustis oli 13 protsenti), on septembris taas vähenenud juunikuisele tasemele (10 protsenti).

Erakond Eesti 200 toetus on jätkuvalt langustrendis – augustis oli toetus 8 protsenti ja septembris 6 protsenti.

Toimetuselt:

Kui sotsid räägivad toimetulekust, siis Isamaa võitleb Eesti toimetuleku eest.

Viimased uudised